سه‌شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ | May 26, 2020
امام جمعه همدان

نماینده ولی فقیه در استان همدان با تاکید بر اینکه تقوا برای هر فردی منحصر به فرد است، گفت: به جز واجبات و در راس آن نماز، تقوای امروز برای من و شما در درجه اول انجام دادن مسئولیت و توجه به نحوه اجرای درست آن است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در همدان، حجت الاسلام والمسلمین حبیب الله شعبانی، ظهر امروز در جلسه درس اخلاق مدیران استان که در استانداری همدان برگزار شد با دعوت به رعایت تقوا، اظهار داشت: هیچ ذخیره ای در آخرت به اندازه تقوا سفارش نشده است.

وی با اشاره به این که دنیای مادی فانی است، خاطر نشان کرد: در قیامت چند دسته بسیار حسرت می خورند یکی از آن ها گروهی است که در دنیا تنها مشغول جمع کردن مال بوده و هیچ انفاقی در راه خدا نداشته است.

امام جمعه همدان افزود: انسان زمانی که از دنیا می رود تازه متوجه می شود که خبر اصلی در آن طرف است و می فهمند که هیچ خبری در این دنیا نبوده است.

وی با بیان این که بیدار شدن در شب اول قبر بسیار دیر است و راه بازگشتی وجود ندارد، یادآور شد: بزرگان دین و علمای ما بارها بر این موضوع تاکیده داشته اند که انسان هر چه زودتر باید بیدار شود و هدف خود را از زندگی متوجه شود.

حجت الاسلام والمسلمین شعبانی تصریح کرد: بیدار شدن به معنی فهم حقیقت ها است و پاسخی به سؤال های اساسی ما از کجا آمده ایم؟ در کجا قرار داریم؟ و به کجا خواهیم رفت؟ می باشد.

وی حضور در قبرستان را بهترین درست عبرت برای انسان ها دانست و گفت: اگر می شد از همه کسانی که امروز در بین ما نیستند بپرسیم چه چیزی در آن دنیا به درد شما می خورد مطمئنا همه آنها می گفتند بهترین چیزی برای قیامت تقوا است.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با تاکید بر اینکه تقوا برای هر فردی منحصر به فرد است، یادآور شد: به جز واجبات و در راس آن نماز، تقوای امروز برای من و شما در درجه اول انجام دادن مسئولیت و توجه به نحوه اجرای درست آن است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: مدیران باید بدانند که این مقام فرصتی از جانب خداوند به آن ها است که می توان با آن ابدیت خود را تامین کنند.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =