جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹ | Jul 10, 2020
حجت الاسلام عابدینی

حوزه/ نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین گفت: پیامبران انسان ها را به خداشناسی و توحید دعوت کردند، چرا که خداشناسی همان معنویت است و پیامبران در طول تاریخ به انسان ها گفته‌اند بنده خدا باشید و برده دنیا نباشید و این همان مقام معنویت است.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از قزوین، به نقل از دفتر امام جمعه قزوین، حجت الاسلام والمسلمین عبدالکریم عابدینی، با حضور در ویژه برنامه دفاع مقدس در شبکه سیمای مرکز قزوین گفت: اساساً بنای خدا و رسالت فرستادگان خدا بر تحکیم روح انسانی و معنویت است، چرا که انسان ها به آن نیازمند هستند.  

امام جمعه قزوین خاطرنشان کرد: پیامبران آمدند عهد و پیمان انسان‌ها را با خداوند یادآوری کردند و به اخلاق، نماز، روزه و عدالت که همان معنویت است، دعوت کردند. مؤمنان به واسطه برخورداری از معنویت رشد کردند و جامعه با معنویت زنده و پویا می‌ماند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین عنوان کرد: اگر خانواده‌ای بخواهد طعم آرامش، لذتِ زندگی و تعامل اعضای خانواده با یکدیگر را بچشد، امکان ندارد، مگر اینکه در آن خانواده دین، نماز و محبت امام علی (ع) و اولادش مطرح باشد.

وی با بیان اینکه زندگی بدون معنویت، با آرامش همراه نخواهد شد، اظهار کرد:  خدای متعال در قرآن می‌فرماید هر کسی با من همراه نباشد و زندگی خود را با قوانین الهی هماهنگ نکند، در فشار، سختی و ناامیدی زندگی می‌کند.

حجت الاسلام والمسلمین عابدینی اظهارکرد: قرآن از کسانی که ایمان آورده‌اند دعوت می‌کند تا دعوت خدا و پیغمبر(ص) را جدی بگیرند و شهدا این گونه بودند. این که شهید زنده است، بخاطر اجابت دعوت خدا و رسول خداست و به همین خاطر جایگاه والایی در پیشگاه خدای متعال پیدا می‌کند.

رئیس شورای حوزه علمیه قزوین بیان کرد: وقتی انسان با معنویت به آرامش درونی و قلبی رسید، خداوند او را «یَآ أَیَّتُهَا النَّفْسُ الْمُطْمَئِنَّةُ» خطاب می‌کند که جایگاه معنوی بسیار بالای او را نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه باید الگوی خود را زینب کبری (س) قرار دهیم، افزود: حضرت زینب (س) در آن شرایط که پدر، مادر، برادرانش و فرزندانش به شهادت رسیده‌اند به «ابن‌زیاد» که می‌گفت دیدی خدا با برادرت چه کرد، فرمود من جز زیبایی ندیدم.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با تأکید بر اینکه سرمایه آرامش حضرت زینب (س) عبادت و بندگی بود، افزود: امام سجاد (ع) می‌فرمایند از اول سفر کربلا تا پایان آن، نماز شب عمه‌ام ترک نشد و این عبادت و ذکر برای حضرت آرامش آفرین بود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8