یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ | Jan 24, 2021
آیت الله بشیر نجفی

حوزه/ آیت الله بشیر نجفی از مراجع نجف اشرف با صدور بیانیه ای به مناسبت اربعین امام حسین (ع)، همگی را به اهتمام به این راهپیمایی بزرگ دعوت کردند و خواستار ایثار و بخشش در راه احیای آن شدند.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه»، آیت الله بشیر نجفی از مراجع نجف اشرف با صدور بیانیه ای به مناسبت اربعین امام حسین (ع)، همگی را به اهتمام به این راهپیمایی بزرگ دعوت کردند و خواستار ایثار و بخشش در راه احیای آن شدند.

متن بیانیه به شرح زیر است:

قال الله سبحانه: (وَمَن یُعَظِّمْ شَعَائِرَ اللَّهِ فَإِنَّهَا مِن تَقْوَی الْقُلُوبِ).

صَدَقَ اللّهُ الْعَلِیُّ الْعَظِیمُ

این روز ها در ایام زیارت اربعین که در نزد شیعیان اهل بیت (ع) به اربعین امام حسین شهید (ع) نوه نبی مکرم اسلام (ص) معروف است، به سر می بریم.

امام حسین (ع) با قیام خود توانست پایه های دین اسلام که توسط رسول اکرم (ص) بنیان نهاده شده بود را تقویت کند.

ما مأمور به احیای مراسم عزاداری امام حسین (ع) و زیارت آن حضرت در روز اربعین هستیم، لذا از مردم جهان به ویژه کشور های اسلامی می خواهیم به این زیارت شریف اهمیت بدهند.

در احادیث ائمه معصومین (ع) آمده که از نشانه های مؤمن زیارت اربعین است و برای هر گامی که زائر از هر منطقه جهان برای زیارت قبر امام حسین (ع) بر می دارد، پاداش بزرگی نوشته می شود.

روایات اهل بیت (ع) بر بذل و بخشش برای خدمت به زائران امام حسین (ع) تاکید شده و زائران در مسیر قبر شریف آن حضرت توسط ملائکه محافظت می شوند.

هر کس که با احیای شعائر حسینی با قیام امام حسین (ع) همراهی کند، به دیدار با آن حضرت مشرف می شود و قبل از ورود به بهشت، در کنار ایشان قرار می گیرد.

پس همگی باید به این راهپیمایی بزرگ اهمیت داده برای احیای آن ایثار و بخشش کنیم که آن از شعائر الهی است.

ای پرچمداران دین اسلام به پیاده روی اربعین بروید تا ملائکه در روز قیامت شهادت دهند و با این عمل رضایت خداوند و رسولش و شفاعت آن حضرت و امام حسین (ع) و توجه امام زمان (عج) را کسب کنیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8