چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ | Aug 12, 2020
بازدید حجت الاسلام والمسلمین آشتیانی معاون جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از رسانه رسمی حوزه

حوزه/ معاون جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان این که فرهنگ وقف باید در کشور جا بیفتد، گفت: مسئولان سازمان اوقاف باید در جامعه اعتماد سازی کنند.

حجت الاسلام و المسلمین محمد رضا آشتیانی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری حوزه، با اشاره به اهمیت وقف در جامعه اسلامی اظهار داشت: یکی از کارهایی که در فقه ما نیز پیش بینی شده، سنت حسنه وقف است.

وی ادامه داد: وقف در واقع حسنه ای است برای این که افراد تا زمانی که حیات دارند و زمانی که از دنیا می روند بتوانند از ثواب آن بهره مند بشوند و اگر موقوفات در زمینه فرهنگی هم وقف شود، اثرات آن در جامعه دو چندان می شود.

حجت الاسلام و المسلمین آشتیانی با بیان این که در زمان های گذشته اهتمام بیشتری به وقف بود، تصریح کرد: در زمان کنونی اگر امکان داشته باشد تا مسئولان سازمان اوقاف و سایر مسئولان  اعتماد سازی بیشتری در بین مردم صورت بدهند قطعا ثمرات این اعتماد سازی مشخص خواهد شد.

وی افزود: چرا که در زمان های گذشته و به خصوص دوران ستم شاهی موقوفات در مسیری که واقفین تاکید کرده بودند، هزینه نمی شد.

معاون جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تصریح کرد: اگر مسئولان اوقاف این اعتماد را جلب کنند قطعا دغدغه افرادی که می خواهند در این مسیر حرکت کنند از بین می رود.

وی ادامه داد: به هر حال بسیاری از افراد جامعه به وقف علاقمند هستند و تنها دغدغه مصرف درست آن را دارند که باید از طریق اعتماد سازی این دغدغه آن ها برطرف شود.

حجت الاسلام و المسلمین آشتیانی احیای موقوفات را مورد توجه قرار داد و تاکید کرد: سازمان اوقاف اگر موقوفات را زنده کند قطعا می توان در مسیر توسعه فرهنگی و اجتماعی کشور گام های اساسی را برداشت.

وی خاطر نشان کرد: فرهنگ وقف باید در کشور جا بیفتد تا چرا که تا هزاران سال آثار وقف در جامعه باقی می ماند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8