سه‌شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ | Jun 2, 2020
مراقبت های پزشکی برای جلوگیری از ورود بیماری به کشور یک روز پس از اربعین

حوزه/ کارشناسان بهداشت و سلامت دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه با استقرار در پایانه خسروی مراقبت‌های لازم را برای پیشگیری از ورود بیماری به کشور به عمل می‌آورند.

به گزارش خبرگزاری« حوزه »در کرمانشاه،به نقل از شبکه زاگرس، دکتر محمود رضا مرادی رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، با اشاره به آماده باش کارشناسان بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه با آغاز موج بازگشت زائران اربعین حسینی و استقرار آن‌ها در پایانه مرزی خسروی، گفت: تمامی کادر پزشکی و درمانی استان در جهت اقدامات اولیه پای کارند و معاینات لازم را در بدو ورود زائران به خاک کشورمان به عمل می‌آورند.
 

وی افزود: این امر از ابتدای بازگشت زوار به کشور آغاز شده است و مراقبت فعال مرزی برای شناسایی بیماران و پیشگیری از ورود بیماری به کشور در مرز خسروی توسط کارشناسان بهداشتی با دقت بیشتری ادامه دارد.
 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه همچنین با بیان اینکه در راستای مراقبت از سلامت زوار، اجرای نظام مراقبت سندرمیک بیماری‌های واگیر جهت زوار اربعین در حال اجراست؛گفت: در ایستگاه راه آهن کرمانشاه نیز توسط تیم مراقبت بهداشت مرزی مرکز بهداشت شهرستان کرمانشاه طرح پیشگیری صورت می گیرد.
 

 مرادی با اشاره به اینکه مسیر زائرین اربعین نیز درمسیرهای مواصلاتی به مرز خسروی توسط اورژانس ۱۱۵ تحت پوشش امدادی قرار دارد، اظهار کرد: به منظور ارتقای سلامت زائران با آموزش چهره به چهره به بیش از سه هزار نفر در پایانه مرز خسروی و آموزش‌های گروهی به ۶۱۱ نفر در موکب‌ها همراه با ارزیابی میدانی از ۶۰۰ نفر، صورت گرفته است.

 وی در پایان با بیان اینکه با تکمیل چک لیست، توزیع بروشور و موبایل کارت خود مراقبتی در بین زائرین اربعین حسینی(ع) در ۱۰ شهرستان مسیر تردد زائران، ارسال پیامک نکات بهداشتی، انجام داده ایم، گفت: جهت آگاهی و مراقبت از سلامت زوّار؛ پخش تیزرهای آموزشی و فیلم‌های آموزشی توسط معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی در پایانه مرزی خسروی صورت گرفته است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =