یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ | May 31, 2020
با افزایش حملات  علیه مسلمانان: مسجد برلین، نامه تهدیدآمیز دریافت کرد

حوزه/ یک مسئول فدراسیون اسلامی برلین ضمن اعلام اینکه مسجد این شهر نامه تهدیدآمیز دریافت کرده، از مقامات و سیاستمداران خواست علیه اسلام هراسی و نژادپرستی واکنش های جدی تر و مسئولانه ترین در پیش بگیرند.

 به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» به نقل از دیلی صباح، در حالی که در انتخابات استانی اخیر در آلمان، عوام فریبی ضداسلامی از سوی احزاب راست افراطی رو به افزایش گذاشته است، مقام مسئول اعلام کرد که مسجدی در برلین، پایتخت آلمان،  نامه تهدیدآمیز دریافت کرده است.

مراد گل رئیس فدراسیون اسلامی برلین گفت: مسجد وابسته به فدراسیون اسلامی برلین دریافت این نامه را به پلیس اطلاع داده است.

گل گفت که تحقیقات با اتهام نژادپرستی علیه مسلمانان آغاز شده است.

وی خاطرنشان کرد: مدیریت مسجد تصمیم گرفته است تا نام این مسجد را فاش نکند تا از هدفمند شدن بیشتر آن جلوگیری شود.

وی گفت: ما احساس می کنیم که خارجی هراسی و نفرت مسلمانان در آلمان افزایش یافته است.

وی با تأکید بر اینکه آلمان یکی از امن ترین کشورها بوده ، افزود: پلیس برای حفظ این امر باید اقدامات احتیاطی را انجام دهد.

مانند یهودهراسی یک مسئول هم برای اسلام‌هراسی در آلمان تعیین شود

گل همچنین از سیاستمداران خواست تا در مبارزه با افراط گرایی افراطی در کشور گام بردارند. و پیشنهاد کرد که دولت آلمان برای مقابله با اسلام هراسی یک مقام مسئول را تعیین کند و به همان شیوه ای که با یهودی هراسی می جنگد نیز اسلام هراسی را جدی بگیرد.

 گفتنی است این نامه تهدیدآمیز درحالی به مسجد ارسال شده که پس از انتخابات ایالتی تورینگن، حزب راست افراطی آلترناتیو برای آلمان دررده دوم قرار گرفت و سهم آرای این حزب به بیش از دو برابر و ۲۳.۴ درصد افزایش یافت.

لازم به ذکر است اخیرا حملات قابل توجهی علیه مساجد و مسلمانان در آلمان به وقوع پیوسته است ، که توسط تبلیغات احزاب راست گرا که از ترس از بحران پناهندگی و تروریسم سوء استفاده می کنند ، دامن زده است.

آلمان ، کشوری با بیش از ۸۱ میلیون جمیع بوده که ، پس از فرانسه ، دومین جمعیت مسلمانان در اروپای غربی را دارد. همچنین از نزدیک به ۴.۷ میلیون مسلمان این کشور ، ۳ میلیون نفر با ترک تبار هستند.  

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =