یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ | Nov 29, 2020
دیدار تولیت آستان قدس رضوی با آیت الله صافی

حوزه/ حضرت آیت الله صافی گلپایگانی گفتند: در راستای تسهیل حضور زائرانی که وضعیت مادّی خوبی ندارند، توجّه بیشتری داشته باشید که مورد رضایت آن حضرت خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری حوزه، حجت الاسلام والمسلمین مروی، تولیت آستان قدس رضوی علیه ‌السلام با حضور در بیت حضرت آیت الله صافی گلپایگانی، با معظّم له دیدار کرد و گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌های آن آستان مقدّس ارائه داد.

بر اساس این گزارش، حضرت آیت الله صافی گلپایگانی در ابتدای دیدار، با تقدیر و تشکّر از فعالیت‌های انجام شده در آستان ملک‌پاسبان حضرت رضا علیه‌السلام، اظهار داشتند: مقام خدمتگزاری به آستان مقدّس حضرت امام رضا علیه السلام، افتخار بزرگی است که نصیب شما شده است و باید شاکر این نعمت عظمی باشید و شکر آن این است که بتوانید تمام سعی و تلاش خود را در احیای امر اهل بیت علیهم السلام به کار گیرید و به زائران آن حرم ملکوتی به بهترین نحو خدمت‌ نمایید.

ایشان با اشاره به جایگاه معنوی مشهد مقدّس ابراز داشتند: مشهد، پایگاه بزرگ امامت و ولایت است و حرم مطهّر حضرت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا صلوات الله و سلامه علیه، مورد احترام همه مسلمانان و حتی غیر مسلمانان است؛ هر زائری که وارد آنجا می شود، باید بتواند از فضای معنوی آن حریم امن الهی استفاده کرده و معنویت ومعارف والای رضوی را سوغاتی ببرد.

معظم له خاطرنشان ساختند: باید از ظرفیت جهانی این بارگاه ملکوتی، در جهت احیاء و نشر معارف نورانی قرآن و اهل بیت علیهم السلام استفاده کنیم.

این مرجع تقلید در بخش دیگر از سخنان خود تصریح کردند: نسبت به مسائل دینی و فرهنگی شهر مقدّس مشهد اهتمام جدّی داشته باشید تا بتوانید فضای این شهر مقدّس را آکنده از معنویت و نورانیت معارف رضوی نمایید و مسئولیت امر به معروف و نهی از منکر را که بر عهده همه ماست به بهترین شکل انجام دهید.

حضرت آیت الله صافی گلپایگانی افزودند: همچنین در راستای تسهیل حضور زائرانی که وضعیت مادّی خوبی ندارند، توجّه بیشتری داشته باشید که مورد رضایت آن حضرت خواهد بود.

معظّم له در پایان، ضمن مسألت توفیقات روزافزون برای حجت الاسلام والمسلمین مروی از خداوند متعال، اظهار داشتند: در آنچه ما شنیدیم و دیدیم، بحمدالله تعالی موفّق بودید و ان‌ شاء الله روزبه روز بر توفیقات شما افزوده شود و عنایات حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف شامل حال شما و همه خدمتگزاران شریف آستان حضرت ثامن الائمه علیهم‌السلام گردد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8