چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ |۲۵ ذیحجهٔ ۱۴۴۲ | Aug 4, 2021
ممانعت از ورود زن  مسلمان در کلرادو به خاطر داشتن حجاب اسلامی

حوزه/ یک مادر مسلمان که برای تماشای دخترش در گروه کر مدرسه به یک استادیوم ورزشی رفته بود، حجاب اسلامی باعث شد ماموران مانع از ورود وی به ورزشگاه شوند.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» به نقل از یاهو، یک مادر مسلمان می گوید که از ورود وی به مرکز پپسی در کلرادو ممانعت شده است زیرا یک محافظ امنیتی به حجاب او اعتراض کرده است.
در تاریخ 5 نوامبر ، غزاله بنسریتی، 36 ساله ، برای تماشای دختربچه 9 ساله خود در گروه کر سرود ملی مدرسه پیش از بازی بسکتبال وارد این مرکز شده است. او و دخترش هنگام عبور از ردیاب فلزی متوجه می شوند که زنی برای آن ها دست تکان داده و می گوید: تو اجازه نداری با آن چیز روی سرت وارد اینجا بشوی!

بنسریتی در این باره به خبرنگاران گفت: من برای او توضیح دادم که با اهداف مذهبی حجاب به سر کرده ام. اما او به من گفت که مهم نیست! باید حجابت را در بیاوری! وی توضیح داد که این یک آیین نامه است و همکارش نیز با او موافقت کرد.

 وی افزود: من نمی دانستم آن ها دنبال چه می گشتند، زیرا چیزی برای مخفی کردن نداشتم. برای همین به آن ها پیشنهاد کردم که به صورت خصوصی مرا بگردند.

وی افزود که مردان با کلاه های بیسبال اجازه ورود داشتند، اما آن ها او را هدف قرار داده بودند.

بنسریتی گفت: دخترم گریه می کرد و بازویم را می کشید. نگران بود به من اجازه ورود ندهند.

به گفته این بانوی مسلمان پس از درگیری ها و تنش های فراوان سرانجام به او اجازه ورود داده  اند، اما او را با احساس تحقیر و اضطراب با خودش تنها گذاشته اند. و پس از اجرای دخترش نیز خانواده به قدری دلخور بوده اند که استادیوم را به سرعت ترک کرده اند.

 گفتنی است روز گذشته یک شعبه محلی کلرادو  از شورای روابط اسلامی آمریکایی در کنفرانسی مطبوعاتی در دنور در بیانیه ای این اقدام را محکوم کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8