جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ | Aug 14, 2020
تلبس

حوزه/ مدیر مدرسه آیت الله آخوند(ره) همدان گفت: روز گذشته در سرمای سخت همدان، طلبه ای به بنده پیام داد که توانایی خرید بخاری برای منزلش را ندارد و این مشکلی است که خیلی از طلاب با آن دست و پنجه نرم می کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در همدان، مدیر مدرسه آیت الله آخوند(ره) و برخی از معاونان حوزه علمیه استان، ظهر امروز با حضور در جمع طلاب همدانی، علاوه بر پاسخ به سؤالات به مشکلات و خواسته های طلاب رسیدگی کردند.

طلاب در ضروریات زندگی به مشکل خورده اند

حجت الاسلام محمد جواد خزایی، مدیر مدرسه آیت الله آخوند(ره) همدان در ابتدای این جلسه با اشاره به این که همه ما باید در مسیر توجه به امور دینی پیشگام باشیم، اظهار داشت: متاسفانه طلاب در وضعیت اقتصادی خوبی قرار ندارند. ما طلابی داریم که در ضروریات زندگی خود به مشکل خورده اند و نیازمند رسیدگی به این عزیزان هستیم، به طور مثال روز گذشته در سرمای سخت همدان، طلبه ای به بنده پیام داد که توانایی خرید بخاری برای منزلش را ندارد و این مشکلی است که خیلی از طلاب با آن دست و پنجه نرم می کنند.

مدیر مدرسه آیت الله آخوند(ره) در پاسخ به سؤالی در زمینه تلبس طلاب به لباس روحانیت، خاطر نشان کرد: زمان نام نویسی برای تلبس تمدید شده است و از آنجایی که این امر فقط سالی دو بار انجام می گیرد کسانی که تا امروز برای ثبت نام مراجعه نکرده اند، می توانند اقدام به نام نویسی کنند.

 لزوم حضور طلاب در مدارس دانش آموزی

حجت الاسلام مهدی ارتقایی، معاون تبلیغ حوزه علمیه استان همدان نیز با تاکید بر اهمیت مطرح کردن گفتمان دینی در مدارس، اظهار داشت: ایام مناسبتی بهترین فرصت برای اجرای گفتمان دینی در مدارس دانش آموزی است.

وی خاطر نشان کرد: طلابی که تمایل دارند به عنوان مبلغ در مدارس دانش آموزی حضور داشته باشند می توانند با مراجعه به مسئول طرح امین و اعزام موردی، در این طرح ثبت نام کنند.

حجت الاسلام ارتقایی شرایط حضور در مدارس دانش آموزی را تلبس به لباس روحانیت اعلام کرد و گفت: حضور در مدارس مختص به زمان خاصی نیست و طلاب عزیز می توانند در طول سال تحصیلی و در مناسبت های مختلف در مدارس حضور داشته باشند.

برگزاری کلاس های جبرانی

در ادامه حجت الاسلام رستمی، معاون آموزش مدرسه آیت الله آخوند(ره) با اشاره به اینکه تعطیلی های هفته های اخیر مقداری عقب افتادگی در درس ها ایجاد کرده است، ابراز داشت: برای جبران تعطیلی هاف دو روز با هماهنگی اساتید کلاس های جبرانی تشکیل خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =

نظرات

  • رضا IR ۱۶:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
    0 0
    طلاب هم باید مثل بقیه مردم اعتراض کنند و به میدان بیایند وگرنه معیشت همه ما روز به روز بدتر میشود. دوره احمدی نژاد یک بار همه چیز سه برابر شد این دوره روحانی هم همین طور شده است.
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8