سه‌شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ | Aug 11, 2020
انسان سازمانی مبتنی بر علم‌النفس فلسفی

حوزه/ نقد و بررسی کتاب «انسان سازمانی مبتنی بر علم‌النفس فلسفی» (با تاکید بر آرای حکمت متعالیه) در سرای اهل قلم برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری حوزه کتاب «انسان سازمانی مبتنی بر علم‌النفس فلسفی» با تأکید بر آرای حکمت متعالیه نوشته ابوالفضل گائینی سه‌شنبه 19 آذرماه ساعت 15 تا 17 در سرای اهل قلم مؤسسه خانه کتاب نقد و بررسی می‌شود.

در این نشست محمدعلی رمضانی فرانی، عضو هیأت مدیره مرکز غیردولتی توسعه فراگیر سلامت اداری و ابوالفضل گائینی، عضو هیأت علمی و مدیر گروه مدیریت پژوهشگاه حوزه و دانشگاه حضور دارند.

پژوهشگاه حوزه و دانشگاه کتاب «به سوی نظریه انسان سازمانی مبتنی بر علم النفس فلسفی (با تأکید بر آراء حکمت متعالیه)» را که حاصل تلاش علمی ابوالفضل گائینی در گروه مدیریت پژوهشگاه حوزه و دانشگاه است، منتشر کرده است.

هدف این تحقیق بررسی، تبیین و ارائه الگویی از انسان شناسی تئوری سازمان با تأکید بر اراء علم‌النفس حکمت متعالیه است. با قبول این فرض که سقف سازمان بر ستون انسان‌شناسی بنا نهاده شده است؛ انسان‌شناسی فلسفی یکی از مبانی مهم در تأثیرگذاری بر دانش سازمان و مدیریت تلقی می‌شود.

حضور مهم و فعال انسان در سازمان می‌طلبد تا چیستی آن کشف شود و از این طریق سازمان متناسب با آن چیستی طراحی شود. یکی از آن مبانی مهم در کشف و بیان چیستی انسان، علم النفس حکمت متعالیه است. بنابراین  اهمیت پرداخت به آن از منظر حکمت متعالیه به عنوان یکی از بدیل‌های فلسفی ضروری است.

سرای اهل قلم در خیابان انقلاب، خیابان فلسطین جنوبی، کوچه خواجه نصیر، پلاک 2 واقع شده است.

313/60

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8