جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ | Jun 5, 2020
حضرت آیت الله جوادی آملی در دیدار اعضای خانواده شیخ زکزاکی

حوزه/ حضرت آیت الله جوادی آملی گفتند: کار وقتی برای رضای خدا باشد هم سهل و هم ماندنی است، خیلی کمتر از این رنج اگر برای دیگران پیش می آمد، تاب نمی آوردند، اما شهادت شش فرزند برای شیخ زکزاکی قابل تحمل بود، چرا که کار ایشان برای خدا بوده و این سختی ها برایشان آسان شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه، حضرت آیت الله جوادی آملی ظهر امروز در دیدار اعضای خانواده شیخ زکزاکی که در بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسرا در قم برگزار شد، عنوان کردند: امیدواریم شفا و آزادی کامل نصیب شیخ زکزاکی شود و دست ظالمان از شریعت اسلام کوتاه شود.

ایشان افزودند: کار وقتی برای رضای خدا باشد هم سهل و هم ماندنی است، خیلی کمتر از این رنج اگر برای دیگران پیش می آمد، تاب نمی آوردند، اما شهادت شش فرزند برای شیخ زکزاکی قابل تحمل بود، چرا که کار ایشان برای خدا بوده و این سختی ها برایشان آسان شد.

مرجع تقلید شیعیان خاطرنشان کردند: خداوند فرمود اگر هر قدر مشکل در دنیا باشد، من دو برابر آسانی می فرستم تا آن را قابل تحمل کنم، ما دو نوع یسر و یک نوع عسر داریم، یعنی هر جا سختی هست، دو برابر آن نیز آسانی وجود دارد.

حضرت آیت الله جوادی بیان کردند: اگر کسی شش قربانی بدهد، چشم بدهد و به زندان برود، قطعا تحمل این سختی ها از عنایات خداوند سبحان است.

ایشان با بیان اینکه هر پدری علاقه مند است برای فرزند خود یک زندگی خوب تهیه کند، مطرح کردند: خیلی از افراد مرده وارد برزخ می شوند، یعنی غافل هستند که کجا وارد شده اند، اما شهدا آگاهانه وارد برزخ می شوند.

این مرجع تقلید یادآور شدند: شهدا با افراد بی تفاوت کاری ندارند، بلکه با راهیان راه خودشان کار دارند، کسانی که راهی راه شهدا هستند، اما هنوز به مقصد نرسیده اند، خداوند به آن ها بشارت می دهد.

حضرت آیت الله جوادی آملی اضافه کردند: کسانی که به مقصد رسیده اند واصلین هستند، گروه دیگر کسانی هستند که در مسیر هستند و هنوز به مقصد نرسیده اند، شهدا نیز با این گروه دوم کار دارند، گروه سومی نیز هستند که اصلا حرکتی آغاز نکرده اند، ذات اقدس حضرت اله پاداش شهدا و داغ دیدگان در این راه را عطا می کند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =