چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ | May 27, 2020
پروفسور فلاطوری

حوزه/ مراسم بزرگداشت مرحوم پروفسور فلاطوری به همراه معرفی و نقد کتاب استادی وی به نام دگرگونی بنیادین فلسفه یونانی در مواجهه با اندیشه اسلامی فردا جمعه ساعت 17 در مرکز اسلامی هامبورگ آلمان برگزار می شود.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری حوزه مراسم بزرگداشت مرحوم پروفسور فلاطوری به همراه معرفی و نقد کتاب استادی وی به نام دگرگونی بنیادین فلسفه یونانی در مواجهه با اندیشه اسلامی فردا جمعه ساعت 17 در مرکز اسلامی هامبورگ آلمان برگزار می شود.

عبدالجواد فلاطوری (۱۳۰۴-۱۳۷۵ش) فیلسوف، فقیه و اندیشمند شیعه ایرانی مقیم آلمان. فلاطوری پس از تحصیل در حوزه علمیه اصفهان و مشهد و تهران و نیز اخذ درجه لیسانس فلسفه از دانشگاه تهران به آلمان رفت و در دانشگاه کلن به او درجه پرفسوری عطا شد. او بنیان‌گذار کتابخانه شیعی در دانشگاه کلن آلمان و نیز آکادمی علوم اسلامی در این کشور است. فلاطوری با اقدام به اصلاح محتوای اسلامی کتاب‌های درسی مدارس آلمان و نیز چند کشور دیگر اروپایی، تلاش کرد نگرش اروپایی معاصر به اسلام را تغییر دهد. او معتقد بود باید دین را از فلسفه جدا کرد و هم‌چنین از منتقدان فلسفه ملاصدرا بود. از فلاطوری بیش از ۱۵۰ کتاب، مقاله و گفتگو بر جای مانده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =