پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ | Jun 4, 2020
   والدین مسلمان از کودکی اصول دینی را به کودکان بیاموزند

حوزه/ در جلسه فارغ التحصیلی قرآنی در دانشگاه ایلورین در ایالت کوارای نیجریه، مدرس گروه مطالعات عربی از والدین خواست از سنین پایین اصول و اعمال اسلامی را به کودکان بیاموزند.

 به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» به نقل از blueprint، دکتر احمد امبالی یک مدرس گروه مطالعات عربی در دانشگاه ایلورین در ایالت کوارای نیجریه، ضمن سخنرانی از والدین مسلمان درخواست کرد از هفت سالگی به کودکان خود اصول و اعمال اسلامی را آموزش دهند.

امبالی یکشنبه در جلسه  فارغ التحصیلی قرآنی با نام «ولیمة القرآن» که در مدرسه اسلامی دانشگاه ایلورین برگزار شده بود اظهار داشت:  در معرض قرار گرفتن زودهنگام کودکان با آموزه های قرآنی به آنها کمک می کند قبل از رسیدن به مرحله نوجوانی ، به کمال و انظباط برسند.

وی گفت:  پیامبر اکرم (ص) فرمودند که بهترین شما کسی است که قرآن را می آموزد و به دیگران یاد می دهد.

این مدرس کودکان فارغ التحصیل را ترغیب کرد که دائماً قرآن بخوانند و افزود: قرائت قرآن ثواب زیادی دارد و راهی برای نزدیک شدن به خداوند است.

وی از مومنان خواست تا با اعتقاد جدی به قرآن کریم روبرو شوند و به عنوان منبع شفابخش همه بیماری ها و  همه مشکلات به آن نگاه کنند.

امبالی همچنین از مسلمانان مومن خواست که نسبت به وقت نماز آگاه باشند و نماز را در موعد مقرر رعایت کنند و افزود: عدم رعایت نمازهای واجب در وقت معین خود بدون دلیل اجباری گناهی است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =