سه‌شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ |۱ رجب ۱۴۴۱ | Feb 25, 2020
تصاویر / دیدار دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی با آیت الله العظمی مکارم شیرازی

حوزه/ در کتاب دبیرستان های عربستان سعودی نوشته است همه کسانی به قبور احترام می کنند، می گویند جان ومالشان حلال است. مردم می فهمند که داعش و تکفیریها دشمنان بشریت هستند و همین آگاهی موجب بیداری و فاصله گرفتن مردم از این افراد شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه، حضرت آیت الله مکارم شیرازی پیش از ظهر امروز در دیدار لیاقت بلوچ، رئیس جمعیت اسلامی پاکستان و هیأت همراه که در مدرسه علمیه امام سجاد(ع) در قم برگزار شد گفتند: امروز تبلیغاتی که رسانه های دنیا زیر نظر اسرائیل علیه ایران می کنند، اجازه نمی دهند مردم دنیا در مورد ایران خوب فکر کنند، ولی سخنان شما نشان داد، شما گرفتار تبلیغات دشمن علیه ایران نشده اید.

این مرجع تقلید افزودند: دنیای اسلام همه چیز دارد و تنها چیزی که در آن نیست، وحدت است و همین مسئله باعث شده آمریکا بر مسلمانان مسلط شود.

معظم له عنوان کردند: شما برای ایجاد وحدت به کشور ما آمده اید و این توفیقی است که خدا به شما عنایت کرده است.

ایشان در ادامه افزودند: شما اشاره به شهادت سردار سلیمانی کردید در حالی که ایشان منادی وحدت بوده و شر داعش را از مسلمانان کم کرده، امریکا هم او را به همین دلیل به شهادت رسانیده است.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی در ادامه با اشاره به دوستی دو ملت ایران و پاکستان اظهار داشتند: ملت ایران علاقه زیادی به مردم پاکستان دارد، چون مردم پاکستان، مردمانی  مخلص و خواهان عظمت اسلام می باشند.

این مرجع تقلید افزودند: به همین دلیل لازم است دید و بازدید و رفت و آمدها را بیشتر کرده تا از این طریق موجب استحکام بخشی پایه وحدت دو ملت شویم.

معظم له عنوان کردند: بعضی از خبرنگاران خارجی پیش بنده آمده بودند گفتم، آیا ایرانی که از نزدیک دیده اید با ایران که از رسانه های خارجی شنیده اید، فرق دارد، در جواب گفتند، خیلی باهم فرق دارد. این نشان می دهد که دید و بازدید می تواند نظرات را تغییر دهد.

ایشان با اشاره به نقش وحدت و مقاومت در برابر استکبار افزودند: مقاومت در برابر دشمن رمز پیروزی است. مردم عراق با این که زیر سلطه امریکایی ها بوده اند، خروج نیروهای امریکایی ها را تصویب کردند این نشان از اراده است. اگر ملتی اراده کند، می تواند موفق شود.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی با تأکید بر موضوع وحدت و تعلیم آن به دانش آموزان اظهار داشتند: باید به جوانان، نوجوانان و دانشگاهیان درس وحدت را بیاموزیم. تکفیریها به فرزندان خود درس تکفیری می آموزند. در کتاب دبیرستان های  عربستان سعودی نوشته است همه کسانی به قبور احترام می کنند، می گویند جان ومالشان حلال است. مردم می فهمند که داعش و تکفیریها دشمنان بشریت هستند و همین آگاهی موجب بیداری و فاصله گرفتن مردم از این افراد شده است.

این مرجع تقلید افزودند: باید از فرصت استفاده کرده و پایه های وحدت را تقویت کرده تا بتوانیم در برابر دشمن مقاومت کنیم.

معظم له عنوان کردند: امریکا سخت ترین تحریمها را علیه ایران اجرا کرده به خیال این که ایران فروپاشی خواهد کرد، ولی این گونه نشده و این همان معنای مقاومت است. همین مسئله را باید در کشورهای اسلامی دیگر اجرا کرد.

۳۱۳/۴۰

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =