دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ | Mar 8, 2021
حجت الاسلام و المسلمین هاشم الحیدری ، معاون فرهنگی حشدالشعبی عراق

حوزه/معاون فرهنگی حشدالشعبی عراق بابیان این‌که نهضتی که شیخ زکزاکی در نیجریه شروع کرده ابدی و ماندگار است، گفت: دشمنان اسلام بدانند حرکت شیخ زکزاکی متوقف نخواهد شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه، حجت‌الاسلام‌والمسلمین هاشم الحیدری در همایش بین المللی بزرگداشت دهه فجر و حمایت از علامه مجاهد شیخ ابراهیم زکزاکی(خلیل مقاومت) که شامگاه چهارشنبه در مدرسه فیضیه برگزار شد، اظهار داشت: در زمان غیبت تکلیف ما این است که از نائب امام زمان (ع) تبعیت کنیم و هم‌اکنون نیز امام خامنه‌ای به‌عنوان نائب ایشان در زمین هستند.

وی با اشاره به وضعیت کنونی شیخ زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه بیان داشت: مردم جهان اسلام باید فشار بر حاکمیت نیجریه وارد کنند تا شیخ زکزاکی آزاد شود چراکه ایشان در سنگری قرار دارند که باید راهشان ادامه یابد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین الحیدری به ویژگی‌های شیخ زکزاکی اشاره کرد و بیان داشت: شیخ زکزاکی انسانی مخلص و عاشق خط امام خمینی (ره) است و قطعاً دشمنان بدانند که حرکت شیخ زکزاکی متوقف نخواهد شد.

وی به اهداف جبهه مقاومت در منطقه و دنیای اسلام اشاره کرد و گفت: فرزندان امام حسین (ع) در کشورهای مقاومت با تأسی از عاشورا راه امامان معصوم را تا پیروزی نهایی ادامه خواهند داد.

معاون فرهنگی حشدالشعبی عراق تأکید کرد: شیخ زکزاکی با تأسی از انقلاب اسلامی ایران و همچنین رهنمودهای رهبر معظم انقلاب مسیر روشنی را پیش روی مسلمانان در نیجریه قرارداد که این مسیر تا ابد ادامه خواهد داشت.

وی تربیت شاگردان ممتاز را از دیگر ویژگی‌های شیخ زکزاکی عنوان کرد و افزود: ایشان در مدت‌زمانی که در نیجریه توانستند آزادانه کار کنند به‌خوبی مفاهیم و ارزش‌های اسلام ناب محمدی را به جوانان انتقال دادند و همین خود یک جبهه جدید را در این کشور برای نشر معارف اسلام باز کرد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین الحیدری اعلام معامله قرن از سوی رئیس‌جمهوری آمریکا را مضحک عنوان کرد و گفت: همه مستکبران عالم و در رأس آن‌ها آمریکای جنایتکار بداند که نصرت نهایی آزادی قدس شریف است و قطعاً روزی می‌رسد که مسلمانان جهان در این مکان مقدس نماز بخوانند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8