جمعه ۲۶ دی ۱۳۹۹ | Jan 15, 2021
شورای مساجد اولم آلمان از حملات متعدد به مسجد خبر داد

  حوزه/ گفته می شود مهاجمان ناشناس بارها به مسجد شهر اولم در آلمان حمله کرده اند، اما به دلیل اینکه خسارات وارد شده زیاد نبوده، پلیس در گزارش های رسمی از آن نام نبرده است.

 به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» به نقل از دیلی صباح، مهاجمان در اواخر ژانویه ۲۰۲۰ ناشناس شیشه های پنجره یک مسجد عربی  یک نمازخانه متعلق به مسلمانان را در شهر اولم، یکی از شهرهای ایالت بادن-وورتمبرگ در جنوب غربی آلمان شکستند.

پلیس به مطبوعات گفت که این مکان ها سه بار هدف قرار گرفته و این حملات باعث خسارت به ارزش حدود ۴۰۰۰ یورویی شده است.

به گفته سخنگوی پلیس ، ولفگانگ یورگنز ، این حملات در شبهای ۲۷ ، ۲۸ و ۳۱ ژانویه انجام شده است. اما در گزارش های رسمی پلیس ، حملات به اماکن عبادی اسلامی ذکر نشده است ، زیرا خسارات وارد شده ناچیز بوده اند.

 یورگنز گفت خسارات وارده ناچیز بوده اند. علاوه بر این هیچ مدرک موثقی از دلایل سیاسی و مذهبی این اقدامات وجود ندارد.

پلیس فرض می کند که تنها یک متخلف وجود داشته است و پس از وقوع اولین حمله گشت ها افزایش یافته است. در شب اول فوریه ، یک نفر بازداشت شد اما هنوز به هیچ چیز اعتراف نکرده است. تحقیقات در این زمینه ادامه دارد.

«شورای مذاهب  اولم» در بیانیه ای مشترک اخیرا از این حملات پرده برداشته است. در این بیانیه آمده است:  ما این حملات را به شدت محکوم می کنیم. در آلمان آزادی دین نه تنها باید با حقوق بشر بلکه با قانون اساسی تضمین شود.

در این بیانیه با تأکید بر همبستگی با جوامع آسیب دیده ، از همه ساکنان شهر خواستند که هوشیار باشند و برای همزیستی سالم مذاهب مختلف همکاری کنند.

در سالهای اخیر آلمان شاهد افزایش نفرت ضد مسلمانی و ضد مهاجرت بوده است که توسط احزاب راست گرای اعمال شده و آنان از ترس از بحران پناهندگی و تروریسم در میان مردم سوء استفاده کرده اند.

پلیس در سال ۲۰۱۸ بیش از ۹۰۰ جنایات نفرت آمیز علیه مسلمانان ثبت کرد. در این حملات حداقل ۵۴ مسلمان زخمی شدند که بیشتر آنها توسط افراطیون راست گرای انجام شده است.

آلمان ، کشوری با بیش از ۸۱ میلیون نفر ، پس از فرانسه ، دومین جمعیت مسلمانان در اروپای غربی را دارد. در میان نزدیک به ۴.۷ میلیون مسلمان این کشور ، ۳ میلیون نفر با منشاء ترک هستند

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8