شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ | Jul 4, 2020
پخش اذان از بلندگوی مسجد آلمان برای تقویت روحیه معنوی

حوزه/ پس از دریافت مجوزهای لازم ، مسجد شهرک غربی دویسبورگ در آلمان برای اولین بار از زمان افتتاح آن از سال ۲۰۰۸ تاکنون اذان پخش نمود. این اقدام در راستای تقویت روحیه معنوی شهروندان انجام گرفت.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» به نقل از دیلی صباح، یک مسجد ترکی در آلمان هر شب غروب اذان پخش می کند، و کلیساهای آن منطقه نیز ناقوس کلیسا را هر روز به صدا در می آورند تا  شرایطی که به دلیل شیوع ویروس کرونا مراکز عبادی از جمعه گذشته به حالت تعطیل درآمده اند، روحیه شهروندان را تقویت کنند.

رسانه های آلمانی گزارش می دهند که اتحادیه ترکی اسلامی امور مذهبی در مسجد مرکزی واقع در شهرک غربی دویسبورگ به نشانه همبستگی با مومنان در زمان بحران که کلیه اماکن عبادی را به حالت تعطیل درآورده، به اجتماعات مسیحی پیوسته اند. 

هولیا سیلان رئیس منطقه ای این انجمن و داوطلب در مسجد دویسبورگ در این باره گفت:  نهادهای کلیسا جامعه را به برداشت این قدم دلپذیر تشویق کرده اند.

 سیلان گفت: کلیساهای همسایه همچنین از ما پرسیدند که آیا ما می خواهیم هر غروب در این اقدام به نشانه همبستگی شرکت کنیم یا خیر. ما نیز اعلام کردیم می توانیم از طریق پخش اذان از بلندگوهای مسجد، روحیه معنوی جامعه اسلامی را تقویت سازیم.

 پس از دریافت مجوزهای لازم ، این مسجد برای اولین بار از زمان افتتاح آن از سال ۲۰۰۸ تاکنون اذان پخش نمود.

سیلان با بیان اینکه آنها می خواهند روحیه ، همبستگی، حس ثبات و آسایش را برای جامعه مسلمانان فراهم کنند ، گفت:  ما در شرایط اضطراری هستیم. بسیاری از مسلمانان از ما برای این احساس معنوی در چنین شرایط دشوار تشکر کردند.

سیلان گفت ، این مسجد در دویسبورگ نخستین  مسجدی بود که به این جنبش همبستگی پیوسته است، اما مساجد دیگر نیز کم کم به این جنبش پیوسته اند. ظاهرا مسجدی در هانوفر نیز شروع به پخش اذان کرده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8