پنجشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۹ |۱۵ شعبان ۱۴۴۱ | Apr 9, 2020
حجت الله یحیایی - سمنان

حوزه/ یحیایی گفت: آمار بالای اعلام شده در سطح استان سمنان ، نه تنها اثبات کننده ی سطح آلودگی بالاتر از میزان معمول استان سمنان در سطح کشور نیست ، بلکه موید تلاش بیش از اندازه ی کادر بهداشت و درمان استان و پایش و غربالگری فوق العاده ی دست اندرکاران مقابله با این ویروس در سطح استان پهناور سمنان می باشد.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از سمنان، حجت الله یحیایی، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از مواردی که طی چند روز گذشته در صدر خبرهای استان قرار گرفت و مورد انتقاد فعالان خبری استان و عموم مردم واقع شد ، اعلام آمار بالای بیماران شناسایی شده به نسبت جمعیت در استان سمنان بود که این موضوع با اعلام نگرانی سخنگوی وزارت بهداشت از میزان ابتلا در استان سمنان به اوج خود رسید.

رئیس کمیته اطلاع رسانی ستاد مقابله با کرونا در استان سمنان تصریح کرد: مسئولان ستاد مقابله با کرونا و بویژه کمیته اطلاع رسانی این ستاد در استان سمنان همواره توجه مخاطبان ارجمند هم استانی را به این مقوله ی مهم جلب نمودند که آمار بالای اعلام شده در سطح استان سمنان ، نه تنها اثبات کننده ی سطح آلودگی بالاتر از میزان معمول استان سمنان در سطح کشور نیست ، بلکه موید تلاش بیش از اندازه ی کادر بهداشت و درمان استان و پایش و غربالگری فوق العاده ی دست اندرکاران مقابله با این ویروس در سطح استان پهناور سمنان می باشد.

وی افزود: خوشحالیم که سخنگوی محترم وزارت بهداشت در ارتباط زنده ی تلویزیونی خود در بخش خبری ساعت ۱۴ روز گذشته در روز دوشنبه ۴ فروردین ماه، ضمن بیان یک واقعیت کاملا درست در آمارهای اعلامی از استانها ، سخنان مسئولان استان سمنان را نیز در این خصوص تایید نموده و شیوه ی اطلاع رسانی خود در اعلام آمارها را تغییر داد.

یحیایی خاطرنشان کرد: خدا را شاکریم که به مدد خداوند سبحان و همراهی مردم دانش مدار و اندیشمند استان سمنان ، میزان بیماران شناسایی شده در این استان به نسبت جمعیت ، بالاتر از نرم کشوری بوده و به همان ترتیب ، میزان بهبودی بیماران این استان نیز با رکورد ۷۴ درصد به سطح کاملا امیدوار کننده و درخور توجه رسیده است.

وی گفت: مجددا ضمن تشکر از آحاد مردم شریف استان سمنان بواسطه ی رعایت نکات بهداشتی و توجه به تذکرات کارشناسان، از تمامی شما خوبان استدعا داریم تا همچنان با رعایت مقررات پویش«در خانه میمانیم»، یاریگر دست اندرکاران ستاد مقابله با کرونا و مدافعان سلامت در استان سمنان باشند.

انتهای پیام/

نظرات

  • سین میم طا IR ۱۰:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۲
    0 0
    احتمالا آمار بالای کرونا در استان سمنان به معنای آلودگی پایین و کمتر از حد است . یعنی مسئولین ستاد کرونا در استان های دیگر هرچه سریعتر کروناهای بیشتر رو پیدا کنند وگرنه کرونایی ها تون مخفی بودن و این نشانه بی کفایتی شماست .

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =