چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ | Dec 2, 2020
جواد ظریف

حوزه/ ۱۰۰ سمن و فعال حقوق بشر ایران، با ارسال نامه ای به دکتر محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه، خواستار تعطیلی سفارت انگلیس به عنوان لانه نفاق و تزویر شدند.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از تهران، ۱۰۰ سمن و فعال حقوق بشر ایران، با ارسال نامه به دکتر محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه، خواستار تعطیلی سفارت  انگلیس به عنوان لانه نفاق و تزویر شدند.

متن نامه بدین شرح است:

بسمه‌تعالی

جناب آقای دکتر محمدجواد ظریف  وزیر محترم امور خارجه

موضوع: تعطیلی لانه نفاق و تزویر

سلام‌علیکم

همان‌طور که مستحضرید کشور انگلیس در طول تاریخ ایران سیاهه‌ای از دخالت‌ها و جنایت‌های فراموش‌نشدنی از جمله کشتار و نسل‌کشی بیش از ۹ میلیون ایرانی بر اثر قحطی، دخالت در کودتای ۲۸ مرداد، غارت نفت ایران، اشغال ایران به همراه متفقین در جریان جنگ جهانی دوم، هم‌دستی با صدام در هشت سال جنگ علیه ایران و... را بر جای گذاشته است. اکنون نیز با استفاده از رسانه سعی در پاک کردن جنایات خود دارد و با راه‌اندازی رسانه‌های متعدد ازجمله شبکه بی‌بی‌سی فارسی که حکم یک قرارگاه عملیاتی را بازی می‌کند؛ به صورت تمام‌وقت در حال برنامه‌ریزی برای مسائل کشور می‌باشد. این در حالی است که مدیران شبکه بی‌بی‌سی مدعی انتقال صادقانه و بی‌طرفانه اخبار و اطلاعات به مخاطبان فارسی‌زبان خود در سرتاسر دنیا هستند؛ اما بررسی عملکرد این رسانه انگلیسی، نمایانگر این واقعیت است که این شبکه نه‌تنها در انتشار اخبار این قاعده را رعایت نمی‌کند، بلکه در پشت نقاب رسانه‌ای به اخبار و تحلیل‌هایی می‌پردازد که بر اساس سیاست‌های توطئه‌ای دولت بریتانیا می‌باشد.

در واقع این شبکه با مخابره اطلاعات نادرست و تحریف واقعیت، انتقال حقایق را با مشکل روبرو می کند و مخاطبان را از دسترسی به اطلاعات موثق و تحلیل‌های واقع‌گرایانه محروم می‌دارد که این امر نقض صریح قوانین و مقررات بین‌المللی و گواه عملکرد غیررسانه‌ای این شبکه می‌باشد.

اینک نیز این رسانه انگلیسی در شرایط حساس کنونی که ویروس کرونا تهدید جهانی به شمار می‌آید؛ با بهره‌گیری از ترفندهای جنگ روانی علیه ملت ایران، اقدام به دروغ‌پراکنی و تشویش اذهان عمومی با هدف برهم زدن وحدت مردم و مسئولین نموده است و سعی می‌کند با وخیم نشان دادن اوضاع ایران نسبت به سایر کشورها، در میان مردم التهاب و نگرانی ایجاد کند و ثبات اجتماعی کشور را خدشه‌دار کند.

از این رو نظر به رسالت مهم اقدامات دیپلماتیک، ما ۱۰۰ سمن و فعال حقوق بشر ایران تقاضای تعطیلی بی‌درنگ این لانه نفاق و تزویر در کشور را داریم .

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8