شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ | May 30, 2020
وقف

حوزه/ رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دامغان گفت: یک مورد وقف جدید دیگر در دامغان ثبت شد و با احتساب این مورد، از ابتدای سال جاری تاکنون ۵ مورد وقف جدید در دامغان ایجاد شده است.

علی‌اصغر مقیمیان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در سمنان، اظهار داشت: واقف خیراندیش حاج شیخ محمدعلی آذری یک واحد آپارتمان مسکونی را وقف کرد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دامغان تصریح کرد: این آپارتمان مسکونی به مساحت حدود ۸۳ مترمربع، حدود ۳ میلیارد ریال ارزش دارد.

وی افزود: بر اساس نظر واقف که در متن وقفنامه آمده است این آپارتمان جهت سکونت و تأمین نیازهای اساتید و طلاب حوزه‌های علمیه برادران و خواهران شهرستان دامغان وقف شده است.

مقیمیان خاطرنشان کرد: واقف مسئول وقف حوزه‌های علمیه برادران و خواهران دامغان را به‌عنوان متولی موقوفه تعیین کرده است تا ضمن حفظ و صیانت از موقوفه، نسبت به اجرای نیات واقف خیراندیش بر اساس نیات مندرج در وقفنامه عمل کنند.

وی افزود: وقف یکی از اعمال نیک و باقیات‌الصالحاتی است که آثار و برکات آن تا روز قیامت برای واقف ثبت و ضبط می‌شود.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دامغان گفت: مردم مؤمن دامغان می‌توانند با در نظر گرفتن نیازهای روز جامعه در زمینه‌های اجتماعی مانند کمک به آزادی زندانیان، هزینه‌های دارو و درمان نیازمندان، ازدواج و تحصیل جوانان، اشتغال جوانان، کمک به حوزه‌های علمیه و سایر سرفصل‌های اجتماعی نسبت به وقف اموال خود اقدام نموده و از آثار دنیوی و اخروی این عمل خیرخواهانه خود بهره‌مند شوند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =