جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ | Aug 7, 2020
شهاب مرادی

حوزه/ حجت الاسلام مرادی گفت: امام رضا(ع) دریای بی کران کرامت و مهربانی هستند.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از مشهد مقدس، حجت الاسلام شهاب مرادی، امروز، در سخنان خود، در جشن روز میلاد امام رضا(ع) در بارگاه قدس رضوی، یکی از ویژگی های بارز امام رضا(ع)  را مهربانی زاید الوصف آن حضرت دانست و تصریح کرد: امام رضا(ع) اهل کرامت بودند و نسبت به شیعیان خود با کرامت و بزرگواری رفتار می کردند. وقتی کسی در خانه ایشان میهمان می شد آن حضرت خود را برای تکریم آن میهمان به زحمت می انداختند.

سخنران حرم رضوی افزود: آن حضرت در برخورد با شیعیان خود با الفاظ زیبا برای آنها عافیت و عاقبت بخیری را از خدا طلب می کردند. بنابراین دعا برای دوستان و طلب خیر کردن از خدا برای آنها جزیی از فرهنگ شیعه و فرهنگ اهل بیت(ع) است.

وی ابراز کرد: هر وقت می خواهیم برای دوستان خود دعا کنیم و از خدا برای آنها چیزی بخواهیم، باید لفظ جلاله "الله" در کلام ما وجود داشته باشد. مانند امام رضا(ع) و دیگر ائمه معصومین(ع) که همیشه از خدا برای دوستان خود طلب خیر می کردند.

حجت الاسلام مرادی خاطرنشان کرد: اینکه ائمه معصومین(ع) در هنگام دعا لفظ جلاله "الله" را به کار می بردند و از خداوند متعال درخواست خیر می کردند نشان دهنده نگاه توحیدی آنها است. اگر انسان خدا را همه کاره عالم بداند همه چیز را در ید قدرت او می بیند و تنها از او درخواست خیر می کند.

وی با اشاره به اهمیت دعا کردن در اماکن مقدس مانند حرم مطهر علی بن موسی الرضا(ع) بیان کرد: ائمه معصومین(ع) در تکوین عالم نقش دارند چرا که خلیفه و جانشین خدا بر روی زمین هستند بنابراین می توانند در امورات عالم تغییر و تحول ایجاد کنند.

این کارشناس مذهبی افزود: بنابراین دعا کردن و درخواست از امام رضا(ع) و دیگر ائمه معصومین(ع) مانند این است که انسان از خدا چیزی بخواهد چرا که آنها واسطه فیض الهی برای مردم روی زمین هستند.

وی ادامه داد: در حرم مطهر امام رضا(ع) دعای انسان به استجابت نزدیک تر است بنابراین شایسته است در این مکان مقدس کریمانه و با سخاوت برای همه دوستان و حتی دشمنان خود و همچنین برای افرادی که به دلایلی گرفتار گناه و معصیت شده اند، دعا کنیم تا خداوند راه نجاتی برای آنها باز کند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8