پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ | Aug 6, 2020
حجت الاسلام والمسلمین ذوالنوری

حوزه/ رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بابیان این‌که قرارداد ۲۵ ساله با چین هنوز نهایی نشده است، گفت: این قرارداد به‌صورت ریز موردبررسی قرار خواهد گرفت و البته مجلس در این زمینه در جریان نبوده است و قراردادی نیز امضاء نشده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه حجت‌الاسلام‌والمسلمین ذوالنوری در حاشیه افتتاح دفتر مجمع نمایندگان استان قم در بخش سلفچگان در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: در خصوص حادثه‌ای که در سایت هسته‌ای نطنز رخ داد سناریوهای مختلفی وجود دارد که این موارد را در کمیسیون امنیت ملی بررسی کرده‌ایم و دیروز نیز با نهادهای امنیتی و اطلاعاتی جلسه‌ای در همین زمینه برگزار شد.

وی ادامه داد: ابعاد مختلف در حال بررسی و عامل اصلی این حادثه تقریباً روشن‌شده است ولی از موضع کمیسیون امنیت ملی سناریوهای مختلف در حال بررسی است که خدای‌نکرده در شناسایی علت اصلی اشتباه یا انحرافی صورت نگیرد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین ذوالنوری به موضوع قرارداد ۲۵ ساله کشورمان با کشور چین اشاره کرد و بیان داشت: آقای ظریف وزیر امور خارجه نیز در همین زمینه روز یک‌شنبه در جلسه کمیسیون حاضر خواهد شد که قطعنامه شورای حکام، تلاش‌های آمریکا برای بردن پرونده ایران به شورای امنیت ملی و همچنین قرارداد ۲۵ ساله کشورمان به چین موضوعاتی است که در این جلسه مطرح خواهد شد.

وی ادامه داد: این قرارداد به‌صورت ریز موردبررسی قرار خواهد گرفت و البته مجلس در این زمینه در جریان نبوده است و قراردادی نیز امضاء نشده است.

نماینده مردم قم در مجلس افزود: این موضوع در کمیسیون مطرح خواهد شد و در صورت نیاز به صحن علنی مجلس نیز ارجاع داده خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8