پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ | Aug 13, 2020
برنامه چراغ مطالعه
برنامه چراغ مطالعه

حوزه / به گزارش روابط عمومی شبکه چهار سیما، سومین قسمت از فصل جدید برنامه چراغ مطالعه به نقد و بررسی کتاب «درآمدی بر روانشناسی دین» اختصاص دارد.

به گزارش خبرگزاری حوزه، به نقل از روابط عمومی شبکه چهار، حجت‌الاسلام والمسلمین مسعود آذربایجانی، عضو هیئت علمی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه در سومین قسمت از برنامه چراغ مطالعه به پرسش های کورش علیانی درباره کتاب «درآمدی بر روانشناسی دین» پاسخ می دهد. این کتاب به عنوان متن درسی برای دانشجویان رشته روان‌شناسی، الهیات و دین‌شناسی در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا توسط انتشارات سمت تهیه شده است.

فصل اول کتاب به تعریف روان‌شناسی دین، تاریخچه و روش‌شناسی آن می‌پردازد. فصل دوم، نظریه‌های سه روان‌شناس مشهور: ویلیام جیمز، فروید و یونگ را بررسی می‌کند. به ابعاد دین و دینداری و کاویدن شرایط فهم دینداری و دیدگاههای مربوط به ابعاد دین در فصل سوم پرداخته شده است. فصل چهارم، اشاره‌ای مختصر به تاریخچه و روشهای اندازه‌گیری دینداری، مبانی نظری و مشکلات اندازه‌گیری دینداری دارد و فصل پنجم آثار دینداری در سطح فردی و اجتماعی و نیز هزینه‌های دینداری را بررسی می‌کند.

این برنامه امروز شنبه ساعت ۲۱ از شبکه چهار سیما به روی آنتن می رود و بازپخش آن یکشنبه ساعت ۱۷ و جمعه ساعت ۹ صبح خواهد بود.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8