چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ | Dec 2, 2020
تصاویر / دیدار رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با آیت الله اعرافی

حوزه/ مدیر حوزه های علمیه ضمن تأکید بر توسعه همکاری ها و تعاملات میان حوزه های علمیه و کمیته امداد امام خمینی(ره) تصریح کرد: باید هر چه بیشتر و بهتر روحیه انقلابی و کار جهادی در کشور تقویت شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه، آیت الله علیرضا اعرافی، چهارشنبه شب طی سخنانی در دیدار رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور که در دفتر مدیر حوزه های علمیه برگزار شد، ضمن تقدیر از تلاش ها و مجاهدت های نیروها و کارکنان این نهاد انقلابی و خدمت رسان اظهار داشت: به لطف الهی در سال های اخیر کارهای بسیار ارزشمند و بزرگی به همت کمیته امداد امام (ره) در سراسر کشور انجام شده و ما در حوزه های علمیه آماده همه گونه همکاری و تعامل با این نهاد مقدس که نام مبارک حضرت امام خمینی(ره) را بر عنوان خود دارد، هستیم.

وی افزود: به ویژه در این اوضاع و احوال سخت اقتصادی که شرایط کرونایی هم آن را تشدید کرده، کمیته امداد امام خمینی(ره) در کنار دیگر نهادها و ارگان ها بیش از پیش باید در خدمت محرومان و مستضعفان باشد و با تلاش های خود ان‌شاءالله زمینه گره گشایی از مشکلات معیشتی این اقشار کم برخوردار را فراهم کند.

امام جمعه قم، همچنین با بیان این که به لطف الهی پس از شیوع کرونا، شاهد تقویت حس انسان دوستی و فعالیت های جهادی برای خدمت به آحاد مردم به خصوص محرومان در کشور هستیم، گفت: ویروس منحوس کرونا هر چند که باعث فاصله اجتماعی شد و بسیاری از مشکلات در جامعه ما را تشدید کرد، اما واقعیت آن است که آن روی سکه، باعث احیا و بازگشت روح ایثار و همبستگی اجتماعی در میان مردم ما شد به طوری که حس و حال سال های ابتدای پس از پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را تداعی کرد.

وی تأکید کرد: ما باید بکوشیم که هر چه بیشتر و بهتر فرهنگ کار انقلابی و جهادی در کشور تقویت شود و به یاری خدای متعال مشکل کرونا نیز حل خواهد شد اما مهم آن است که این فرهنگ و روحیه ایثار و از خودگذشتگی و کار جهادی و انقلابی در کشور همچنان باقی بماند و بلکه روز به روز تقویت شود.

عضو شورای عالی حوزه های علمیه افزود: خوشبختانه کمیته امداد امام خمینی(ره) در عرصه خدمت رسانی و تقویت تعاون اجتماعی در کشور همواره پیشگام بوده و جا دارد که انصافاً از همراهی مردم و خیرین در این زمینه کمال تشکر را داشته باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این که طی دو سال اخیر تشکیل ستاد حوزوی بحران و حوادث غیرمترقبه، زمینه ساز بهره گیری هر چه بیشتر از ظرفیت طلاب و فضلای حوزه در عرصه هایی چون امداد رسانی به سیل زدگان و زلزله زدگان شده است، گفت: به خصوص پس از شیوع کرونا، حوزویان و گروه های جهادی طلاب، درخشش بسیار خیره کننده ای در امر مقابله با این ویروس منحوس داشته اند به طوری که بر اساس آمار بیش از ۱۰ هزار طلبه و روحانی جهادی در سراسر کشور در این امر مشارکت فعال داشته اند.

آیت الله اعرافی همچنین بیان داشت: به دنبال این هستیم که این ستاد حوزوی به شکل جدی تر و نهادینه تر شده ای در عرصه های مختلف به فعالیت بپردازد و به این وسیله از ظرفیت حضور اجتماعی حوزویان در امر خدمت رسانی و محرومیت زدایی استفاده حداکثری صورت گیرد.

وی در خاتمه بر لزوم توسعه فعالیت مشترک میان حوزه های علمیه و کمیته امداد امام خمینی (ره) در سراسر کشور تأکید کرد و افزود: بسیار لازم است که در قالب کارگروه مشترک، برنامه های کوتاه مدت و میان مدت در این زمینه تعریف شده و با همفکری و تعامل، برنامه ها اجرایی گردد.

۳۱۳/۸

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8