یکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ | Oct 25, 2020
تصاویر/ آیین افتتاح رادیو محرم با حضور آیت الله العظمی مکارم شیرازی

حوزه/ حضرت آیت الله مکارم شیرازی گفتند: شنیده شده است بعضی ها می گویند ما مراسم محرم را برگزار می کنیم، بگذارید عده ای هم در این وسط از این دنیا بروند، آن ها هم شهیدند و ما سابقاً در راه حفظ کربلا و محرم و عاشورا شهیدان زیادی داده ایم؛ این ها اشتباه می کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه، حضرت آیت الله مکارم شیرازی در پیامی به مناسبت افتتاح رسمی رادیو محرم که عصر امروز با حضور جمعی از مسئولین استانی قم، رئیس صدا و سیمای استان، مدیر حوزه های علمیه کشور، مدیر رادیو معارف و ... در سالن کوثر صدا و سیمای قم پخش شد، بیان داشت: با توجه به فرارسیدن ماه محرم و وظایفی که در مقابلش داریم، لازم است چند نکته خدمت همه ی عزیزان عرض کنم؛ اولا محرم یکی از سرمایه های مهم جهان تشیع بلکه جهان اسلام است.

ایشان افزودند: مراسمی که در محرم انجام می شود واقعا اسلام را زنده نگه می دارد و اگر این مراسم نبود شاید آثار زیادی از شیعه هم نبود.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی تصریح کردند: این سرمایه ی مهم یعنی مراسم محرم و خود محرم را باید حفظ کرد و این سرمایه نه تنها نباید از دست برود؛ بلکه مثل اربعین که سال به سال افزایش پیدا می کند، این مراسم هم سال به سال افزایش یابد و گسترده تر شود.

معظم له عنوان داشتند: نکته ی دیگر اینکه همه ی عزیزانی که این پیام را می شنوند باید تقویت این مراسم را از جهت شرعی وظیفه ی خودشان بدانند؛ درست است شرایط شرایطِ کروناست و محدودیت های زیادی هست ولی در عین حال با رعایت محدودیت ها باید مسئله ی محرم زنده بماند.

این مرجع تقلید گفتند: من به مسئولین عرض کردم شما اگر بخواهید جلوی مراسم محرم را بگیرید امکان ندارد؛ آنگاه بعضی ها بدون برنامه وارد میدان می شوند و برنامه هایی اجرا می کنند که ممکن است به ضرر سلامت جامعه باشد.

ایشان افزودند: بنابراین ما باید راه را باز کنیم و به مردم اجازه دهیم مراسم محرم را با رعایت پروتکل ها و در شرایط خاص برگزار کنند؛ ولی مؤکداً از مردم هم می خواهیم که این شرایط رعایت شوند.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی تصریح کردند: اگر خدای نکرده به دلیل رعایت نکردن این شرایط در مجالس، مشکلات و خدعه هایی پیش بیاید، این ها درست نیست.

ایشان با انتقاد از برخی مذهبیون اظهار داشتند: شنیده شده است بعضی ها می گویند ما مراسم محرم را برگزار می کنیم، بگذارید عده ای هم در این وسط از این دنیا بروند، آن ها هم شهیدند و ما سابقاً در راه حفظ کربلا و محرم و عاشورا شهیدان زیادی داده ایم؛ این ها اشتباه می کنند.

این استاد برجسته حوزه بیان داشتند: زمانی که می خواستند جلوی مراسم محرم را بگیرند و خاموش کنند شهید دادیم و محرم را زنده نگه داشتیم؛ اما زمانی که می توانیم از طرقی کار را پیش ببریم که هم مراسم را انجام دهیم و هم ضایعات و تلفاتی نداشته باشیم باید به سراغ این راه ها برویم و اگر بدون توجه سبب ضایعاتی بشویم مسئول هستیم.

ایشان در پایان افزودند: امیدوارم شما عزیزان با استفاده از رادیو محرم برنامه هایتان را تنظیم کنید و به صورت باشکوه مراسم محرم و لو محدود برگزار شود تا این سرمایه ی عظیم همچنان محفوظ بماند و در ضمن از همه کسانی که رادیو محرم را اداره می کنند تشکر می کنم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8