شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹ | Oct 24, 2020
سید حسین مؤمنی

حوزه/ کارشناس مذهبی حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(س) بقاء در وادی اهل‌بیت(ع) را شرط نجات انسان دانست و با اشاره به نشانه‌های معیت با اهل‌بیت(ع) گفت: ورع، صدقه، صبر، حلم و راستگویی در هنگام ترس از مهم‌ترین علائم همراهی و بقاء در وادی اهل‌بیت(ع) است.

به گزارش خبرگزاری حوزه، حجت‌الاسلام والمسلمین سید حسین مؤمنی شب گذشته در حرم مطهر بانوی کرامت همراهی با اهل‌بیت(ع) را راه نجات و کمال بشر دانست و اظهار کرد: امام حسین علیه‌السلام نیازی به یاری ندارند و اگر «هل من ناصر» می‌طلبند می‌خواهند دست انسان‌ها را بگیرند.

وی با بیان اینکه امام حسین علیه‌السلام حتی به شمر هم می‌گویند دست خود را به خون من آلوده نکن شفاعت جدم را برایت تضمین می کنم، گفت: شمر امام حسین علیه‌السلام را دید که بر حق است ولی شقاوت و سنگ‌دلی بر او عارض شد و وعده ابن زیاد را بر وعده پسر پیامبر ترجیح داد.

سخنران حرم بانوی کرامت بودن با اهل‌بیت(ع) را شرط نجات دانست و گفت: انسان برای بقاء در وادی اهل‌بیت(ع) و معیت آنها نباید از آنها فاصله گیرید، بنابراین باید هر چیزی که ائمه(ع) امر کرده‌اند پیروی و از هرآنچه نهی کرده‌اند اجتناب کنیم.

وی با بیان روایتی از امام سجاد علیه‌السلام به نشانه‌های معیت با اهل‌بیت(ع) اشاره کرد و افزود: اولین نشانه، پاکی در خلوت است به این صورت که همیشه و حتی در خلوت، خود را مقابل دوربین خداوند بدانیم؛ دوم صدقه دادن در زمانی که نداریم و گرفتن دست نیازمندان است بنابراین اگر می‌دانیم که فردی نیازمند است خود ما به کمک او برویم و نگذاریم که او دستش را دراز کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین مؤمنی سومین نشانه همراهی با اهل‌بیت(ع) را صبر در گرفتاری‌ها دانست و گفت: مؤمن در گرفتاری‌ها ایمان و توکلش افزایش پیدا می‌کند زیرا می‌داند که هر چه است در دست قدرت خداوند است در حالی که شیطان وسوسه می‌کند که صبر را از ما بگیرد و ما را از وادی شکر خارج کند.

وی چهارمین نشانه را حلیم بودن در هنگام خشم عنوان کرد و افزود: یکی از دلایل عدم استجابت دعا استفاده از فحش در سخن است بنابراین زمانی که انسان عصبانی می‌شود نباید بگذارد که خشم بر عقل انسان غلبه کند؛ در روایات داریم که در هنگام عصبانیت باید وضعیت خود را عوض کنیم و اگر ایستاده هستیم بنشینیم و یا آب بخوریم و ذکر بگوییم تا خشم فروکش کند.

سخنران حرم بانوی کرامت بیان کرد: پنجمین نشانه همراهی با اهل‌بیت((ع) راستگویی در زمان ترس است؛ امیرالمؤمنین(ع) فرمودند راست بگویید حتی اگر به ضرر شما باشد چراکه دروغ کلید همه گناهان است؛ متأسفانه برخی از مسئولان دروغ می‌گویند و انسان تعجب می‌کند که چطور سختی مردم را می‌بینند و به مردم وعده دروغ می‌دهند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8