شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹ | Oct 24, 2020
مددجویان بهزیستی

حوزه/رئیس اداره پذیرش و هماهنگی بهزیستی استان قم از کمک مالی ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) و بنیاد مستضعفان به مددجویان بهزیستی در قم خبر داد.

محمدرضا ابوالحسنی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری حوزه، اظهار داشت: در شش‌ماهه اول سال ۹۹ تاکنون ۳۸۶ نفر در حوزه اجتماعی و ۲۴۳ نفر در حوزه توان‌بخشی پذیرش‌شده‌اند و جهت اخذ خدمات به مراکز مربوطه ارجاع گردیده‌اند.

ابوالحسنی در خصوص نقل و انتقالات پرونده‌های مددجوئی هم خاطرنشان کرد در این مدت در حوزه توان‌بخشی ۳۹ پرونده ورودی به استان داشته‌ایم و ۶۸ پرونده خروجی، در حوزه اجتماعی هم ۱۷ پرونده ورودی داشته‌ایم و ۹ پرونده خروجی.

ابوالحسنی با اشاره به خدمات میز خدمت در اداره پذیرش افزود: میز خدمت به‌عنوان رابط بین جامعه هدف با کلیه حوزه‌ها در صف اول مبارزه با کرونا و خدمت به جامعه هدف بهزیستی انجام‌وظیفه می‌کند و در ۶ ماهه اول سال ۹۹ درزمینهٔ راهنمایی و ارجاع ۲۴۳۵ مورد در حوزه توان‌بخشی، ۱۹۵۲ مورد در حوزه اجتماعی و ۱۸۳۴ مورد در حوزه پیشگیری خدمات به مددجویان ارائه گردیده است و در حوزه توانمندسازی هم ۲۸۸ نفر از خدمات میز خدمت بهره‌مند شده‌اند.

رئیس اداره پذیرش و هماهنگی بهزیستی استان قم همچنین از تخصیص و توزیع اعتبار از طریق سامانه ارمغان به مددجویان خبر داد و افزود: از بدو شیوع ویروس کرونا تاکنون از طرف ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) مبلغ ۱،۷۳۸،۹۷۳،۰۹۰ ریال جهت ۵۳۰ مددجو و از طرف بنیاد مستضعفان نیز مبلغ ۲،۷۰۵،۰۶۹،۲۵۲ ریال جهت ۶۸۴ نفر از مددجویان به بهزیستی قم اختصاص‌یافته است که و پس از ثبت در سامانه ارمغان به‌طور متمرکز از طریق سازمان بهزیستی کشور به جامعه هدف پرداخت ‌شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8