دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ | Mar 1, 2021
همایش «اعتباربخشی حلال، دروازه‌ای برای تجارت بین‌الملل» در پاکستان

حوزه/ مقامات و سخنرانان شرکت کننده در سمیناری پیرامون اهمیت اعتباربخشی به تجارت حلال در پیشاور پاکستان، بر اهمیت استانداردسازی تجارت حلال و اسلامی در این کشور تاکید کردند.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» به نقل از thenews، سمینار آگاهی بخشی در زمینه تجارت حلال و مزایای اعتباربخشی به صنعت حلال روز سه شنبه در پیشاور پاکستان برگزار گردید.

شورای اعتباربخشی ملی پاکستان ، که زیر نظر وزارت علوم و فناوری فعالیت دارد روز گذشته میزبان همایشی با موضوع «اعتباربخشی حلال، دروازه‌ای برای تجارت بین‌الملل» بود که با همکاری اتاق بازرگانی و صنایع فدراسیون پاکستان و شورای تحقیقات علمی و صنعتی پاکستان در پیشاور تشکیل شد و سهامداران نهادهای نظارتی، نهادهای صدور گواهینامه حلال، متخصصان صنایع از بخش‌های مختلف بازار مانند غذا ، دارو ، پارچه ، لوازم آرایشی و گردشگری در این سمینار شرکت کردند.

مهمانان اصلی همایش شامل سناتور گولام علی و معاون رئیس اتاق بازرگانی بودند. عصمت گل خطاک دبیرکل شورای اعتباربخشی ملی پاکستان، اسرارخان دبیرکشاورزی و فریدالله خان خطاک، مدیرکل شورای تحقیقات علمی و صنعتی پاکستان در جلسه افتتاحیه همایش سخنرانی کردند.

فریدالله خان گفت: کشور پاکستان علی‌رغم اینکه یک کشور مسلمان‌نشین می‌باشد اما سهم بسیار ناپچیزی در تجارت جهانی حلال دارد در حالی که غیرمسلمانان از بازار جهانی حلال تریلیون دلاری بهره می‌روند.

سناتور گولام علی نیز گفت که پاکستان باید از تجربیات ترکیه و مالزی بیاموزد تا بداند چگونه با تمرکز بر استانداردسازی اقتصاد خود را توسعه دهد.

وی ضمن بیان اینکه تقاضا برای بازار و صنعت حلال در سراسر جهان با سرعت بالایی در حال رشد است، افزود: ابتکار توسعه ، استراتژی‌ها و سازوکار کنترل برای ارتقا اقتصاد حلال در پاکستان ضروری است.

سایر مقامات مربوطه نیز در این همایس سخنرانی کرده و برضرورت توسعه و سرمایه‌گذرای بر روی تجارت حلال تاکید داشتند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8