دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹ | Oct 26, 2020
همایش ریحانه الحسین

حوزه/ سوگواره ریحانه‌الحسین علیه‌السلام هم‌زمان با سالروز شهادت حضرت رقیه سلام‌الله علیها در حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(س) برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری حوزه  سوگواره ریحانه‌الحسین علیه‌السلام هم‌زمان با سالروز شهادت حضرت رقیه سلام‌الله علیها در حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(س) برگزار شد.

در این مراسم که عصر امروز با رعایت پروتکل های بهداشتی در صحن صاحب الزمان(عج) برگزار شد، حجت‌الاسلام والمسلمین حیدری کاشانی با بیان اینکه دختر رحمت است و در منابع دینی آمده که اگر خانواده‌ای دختر ندارد مستحب است که با اضطراب از خدا دختر طلب کند، اظهار کرد: حضرت ابراهیم(ع) با این که چند پسر داشتند با اصرار از خدا دختر طلب می‌کردند تا از خدا برای ایشان طلب رحمت و مغفرت کند.

وی با بیان اینکه دختران به دلیل مهربان‌تر بودن برای پدر و مادر خود بیشتر طلب مغفرت می‌کنند، گفت: همانطور که در جاهلیت قدیم دختران را زنده به گور می‌کردند در جاهلیت مدرن هم در دو عرصه دختران را زنده به گور می‌کنند؛ یکی در عرصه سقط جنین است که ۷۰ درصد از سقط جنین‌ها دختران هستند و دوم در عرصه از بین بردن شخصیت، عزت و عظمت دختران است.

سخنران حرم بانوی کرامت سقط جنین را یک نوع فرزند کشی، زنده به گور کردن و حرام شرعی دانست و گفت: به مسلخ بردن عفت، حیا و نجابت دختران و تبدیل کردن آنان به کالایی برای تأمین لذت‌های دنیوی هم نوعی زنده به گور کردن دختران است که در جاهلیت مدرن انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه خداوند می‌فرماید دختران شعیب با حیا راه می‌رفتند، تربیت حیامندانه دختران را دستور قرآن دانست و گفت: دختران باید حتی نحوه راه رفتن و حرف زدنشان حیامندانه باشد و شیطان تمام همتش را می‌گذارد تا حیا را از دختران و پسران بگیرد زیرا در روایت داریم کسی که حیا ندارد دین ندارد.

حجت‌الاسلام والمسلمین حیدری کاشانی اظهار کرد: پیامبر(ص) فرمودند بهترین فرزندان شما دختران هستند زیرا مهربان و نرم خو، یار و یاور انسان، انیس و مونس والدین، پر خیر و برکت و علاقه مند به پاکی و پاکیزگی هستند.

وی با بیان اینکه سرچشمه خیر کثیر در عالم یک دختر است، گفت: وجود مقدس حضرت زهرا سلام‌الله علیها سرچشمه کوثر و خیر کثیر هستند و ائمه ما از این دختر با برکت پا به عرصه هستی گذاشتند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8