یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰ |۲۲ ربیع‌الثانی ۱۴۴۳ | Nov 28, 2021
سید مهدی میرباقری

حوزه/ عضو خبرگان رهبری گفت: جریان استکبار در جهان همواره تلاش داشته و دارد تا عالَم را در بستر لهو و لعب نگاه دارد تا کسی به سوی حق و حقیقت نرود.

به گزارش خبرگزاری حوزه، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدمهدی میرباقری درمراسم عزاداری شهادت امام رضا علیه‌‍ السلام در حرم مطهر حضرت کریمه اهل‌بیت سلام‌الله علیها طی سخنانی با بیان اینکه مؤمنان علاوه بر ایمان قلبی، محبت قلبی و تسلیم قلبی نسبت به اهل بیت علیهم‌السلام وظایف دیگری هم دارند اظهار کرد: در عین حال از ما خواسته‌اند تا همه امکانات خود را در جبهه نبی مُکرّم قرار دهیم و در مسیر ایشان خرج کنیم تا این امکانات تا ابد برای ما باقی بماند.

وی افزود: این نکته همان حکایت قربانی کردن توسط پیامبر و انفاق همه آن قربانی به جز بخش کوچکی از آن است که وقتی به حضرت گفتند فقط همین بخش کوچک برایمان باقی ماند، فرمودند مقدار زیادِ انفاق شده برای ما باقی ماند و این مقدار کوچک از دست رفت.

استاد حوزه‌های علمیه ادامه داد: باید توجه داشت که بر اساس آیات و روایات، منافقان تلاش می‌کنند تا از صرف امکانات مؤمنان در این جبهه و انفاق‌های آنان جلوگیری کنند.

رئیس فرهنگستان علوم اسلامی با اشاره به اینکه مسیر تربیت اُمّت مسیر امتحان‌های سخت است، اضافه کرد: پیامبر اعظم، کلمه ذکر الهی است، چراکه قرآن می فرماید «ألا بذکر الله تطمئنّ القلوب» و روایات معصومان هم بیان می دارد که «ألا بمحمّد تطمئنّ القلوب» که نشان می‌دهد منظور از این «ذکر»، «محمد صلی‌الله علیه و آله» است.

وی اضافه کرد: البته منظور از صرف امکانات در جبهه نبی مُکرّم، صرفا امکانات مالی نیست بلکه همه امکانات از جمله آبرو، جان و موارد دیگر می‌تواند در این دایره قرار گیرد.

حجت الاسلام والمسلمین میرباقری در توضیح این تکلیف و با بیان اینکه استفاده از این امکانات، فرصتی است که نباید آن را از دست داد، گفت: بدانیم اگر امکاناتمان را در جبهه حضرت رسول الله صلی‌الله علیه و آله خرج نکنیم، آنگاه از مقام صلاح، سقوط می‌کنیم و پشیمان خواهیم شد.

عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه تصریح کرد: البته انسان‌ها هرگاه در این دنیا به جبهه نبی مُکرّم بپیوندند عاقبت بخیر می‌شوند، اما بدیهی است سابقون و پیشتازان این مسیر قطعا در رتبه بالاتری قرار می‌گیرند و به تعبیر قرآن کریم، «أعظمُ درجه» می‌شوند.

استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه محضر حضرت رسول الله محضر عندالله است و بهترین دستاوردها در همین محضر به دست می‌آید، افزود: بر اساس آیات قرآن هرکه خود را از پیامبر (ص) بی‌نیاز و مُستغنی ببیند، طغیان خواهد کرد و برابر جبهه نبی مُکرّم می‌ایستد.

حجت الاسلام والمسلمین میرباقری اظهار کرد: رسول‌الله مبعوث شده اند تا عالَم را به عالَم ذکر تبدیل کنند، به این معنا که در این عالَم حتی بازار و مدرسه و خانه هم محلّ ذکر و مانند مسجد باشد، در حالی که در برابر جبهه نبی مُکرّم، جبهه استکبار و شیاطین قرار دارد که می‌کوشند تا عالَم را به میدانی برای لهو و لعب تبدیل کنند.

وی تأکید کرد: امروزه هم امام زمان عجل‌الله تعالی فرجه در ادامه همان مسیر جبهه نبی مُکرّم تلاش می‌کنند تا جهان و هستی به عنوان عالَم ذکر باقی بماند و البته مستکبرین و جبهه استکبار هم مانند شیاطین در برابر این خط فکری ایستاده‌اند.

حجت الاسلام والمسلمین میرباقری همچنین گفت: نباید فراموش کرد که عبور از این مسیر و تقابل دو جبهه خیر و شرّ، یک امتحان بزرگ الهی برای هر دو جبهه است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8