یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ | Nov 29, 2020
ارتقاء فعالیت کلیساها و مساجد در پایتخت فیلیپین

حوزه/ از۲۱ اکتبر تا ۳۰ نوامبر، ممنوعیت رفت و آمد بر اثر کرونا در مانیل پایتخت فیلیپین کاهش یافته و ظرفیت مساجد و کلیساها نیز افزایش پیدا خواهند کرد.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» به نقل از mb، درحالی که مانیل، پایتخت فیلیپین ممنوعیت‌های رفت و آمد را که در شرایط بحران کرونا به اجرا گذاشته بود، به تدریج کاهش می‌دهد، ظرفیت کلیساها و مساجد نیز افزایش پیدا خواهند کرد.

از ۲۱ اکتبر تا ۳۰ نوامبر ، ایسکو مورنو شهردار اعلام کرد که که ممنوعیت رفت و آمد در مانیل تنها از ۱۲ شب تا ۴ صبح  خواهد بود و ممنوعیت فعلی از ۱۰ شب تا ۵ صبح برداشته می‌شود.

مورنو اضافه کرد که منع رفت و آمد برای افراد زیر سن قانونی برداشته نخواهد شد.

به علاوه طبق فرمان اجرایی که به امضاء رسیده تعداد یبشتری از کلیساها و مساجد می‌توانند دوباره به کار خود ادامه داده و ظرفیت استفاده از مساجد، نمازخانه‌ها، کلیساها و سایر عبادتگاه‌ها نیز افزایش یافته و از ۱۰% به ۳۰% خواهد رسید.

در این دستورالعمل آمده است: افزایش ظرفیت عبادتگاه‌ها نه تنها در راستای رفاه اجتماعی و اقتصادی بلکه مهمتر از همه به منظور رفاه معنوی افراد است.

با این وجود از پیشوایان مساجد و کلیساها خواسته شده تا پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرده، از نمازگزاران بخواهند از ماسک استفاده کرده و فاصله گذاری  اجتماعی را رعایت کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8