سه‌شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ | Nov 24, 2020
پوستر فراخوان سومین همایش ملی سوادرسانه‌ای و اطلاعاتی

حوزه/ رئیس سومین همایش ملی سواد رسانه ای و اطلاعاتی از برگزاری افتتاحیه این رویداد در تاریخ ۱۷ آبان ماه خبر داد و گفت: این رویداد با هدف کمک به تولید دانش و استفاده از ظرفیت بسیار خوب پژوهشگران جهت نیل به توانمندسازی مخاطبان و تاکید بر ضرورت توجه به شیوه های حکمرانی نوین برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری حوزه، دکتر حسن بشیر در گفتگو با خبرنگاران با تاکید بر این که امروزه ضرورت و اهمیت سواد رسانه ای بر کسی پوشیده نیست، اظهار داشت: شهروندان هزاره ی سوم برای زیست بهتر در جامعه شبکه ای راهی جز ارتقای مهارت و دانش سواد رسانه ای خود ندارند.

وی با تاکید بر این که این همایش به شکل مجازی برگزار می شود، گفت: کرونا و شرایط مترتب بر آن سبب شد همایش همان ابتدای شیوع این ویروس، موضوع «کرونا» را به عنوان یکی از محورهای همایش اعلام کرده و از پژوهشگران بخواهد در زمینه این موضوع جدید به تجربه نگاری، تولید دانش و ادبیات مناسب بپردازند که این محور با استقبال خوبی نیز مواجه شده است.

رئیس همایش ملی سواد رسانه ای و اطلاعاتی همچنین با بیان این که این همایش از پتانسیل های موجود دانشگاه ها و پژوهشگاه ها برای کمک به غنای محتوایی و دانشی این رویداد بهره برده است، خاطرنشان کرد: رویداد پیش رو با پنج پنل تخصصی با عنوان های «بومی سازی ادبیات و سواد رسانه ای»، «نسبت حکمرانی نوین و سواد رسانه ای»، «مردمی سازی سواد رسانه ای»، «کاربردی سازی سواد اطلاعاتی و «کرونا و سواد رسانه ای» و «کارگزاران و سواد رسانه ای» و «سواد رسانه ای و فعالیت رسانه ها» از ۱۷ آبان روزهای زوج ساعت ۱۵ الی ۱۷ برگزار خواهد شد.

بشیر با بیان اینکه اختتامیه سومین همایش سواد رسانه ای و اطلاعاتی ۲۷ آبان ماه برگزار می شود، افزود: علاقه مندان می توانند افتتاحیه، پنل های تخصصی و اختتامیه این رویداد را از طریق لینک https://vc.isu.ac.ir/ch/milconf به صورت آنلاین دنبال کنند.

وی در خاتمه با بیان اینکه اطلاعات مربوط به همایش از طریق سایت این رویداد به آدرس milconf.ir اطلاع رسانی خواهد شد، ابراز داشت: کتاب مقالات این همایش نیز منتشر خواهد شد، ضمن آن که این همایش از درجه علمی ISC  برخوردار است و توسط دانشگاه امام صادق(ع) و مشارکت مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  و همکاری دانشگاه ها و مراکز علمی کشور برگزار می‌شود.

۳۱۳/۸

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8