شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ | Jan 16, 2021
کد خبر: 931000
۱۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۶
کتاب مدیریت غرب بر جوامع شرق

حوزه/ کتاب «مدیریت غرب بر جوامع شرق» اثر جدید حسن رحیم پور ازغدی است که به کوشش دفتر مطالعات گفتمان انقلاب اسلامی و از سوی انتشارات کتاب فردا روانه بازار شده است.

به گزارش خبرگزاری حوزه، کتاب «مدیریت غرب بر جوامع شرق» اثر جدید حسن رحیم پور ازغدی است که به کوشش دفتر مطالعات گفتمان انقلاب اسلامی و از سوی انتشارات کتاب فردا روانه بازار شده است.

بر اساس این گزارش، ابتدای سال ۱۳۹۶ بود که مقام معظم رهبری در دیدار با فرهنگیان و معلمان پرده از تصویب و اجرای محرمانه سندی در حوزه آموزش برداشتند. سند موسوم به ۲۰۳۰ که بنا بود به عنوان سندی بالادستی، سمت و سوی آموزش کشور را تغییر دهد. ایشان در این بیانات مهم فرمودند: «این سند ۲۰۳۰ سازمان ملل و یونسکو و این حرفها، این‌ها چیزهایی نیست که جمهوری اسلامی بتواند شانه‌اش را زیر بار اینها بدهد و تسلیم اینها بشود. به چه مناسبت یک مجموعه‌ی به‌اصطلاح بین‌المللی‌ای -که قطعاً تحت نفوذ قدرتهای بزرگ دنیا است- این حق را داشته باشد که برای کشورهای مختلف، برای ملّتهای گوناگون، با تمدّنهای مختلف، با سوابق تاریخی و فرهنگی گوناگون، تکلیف معیّن کند که شما باید این‌جوری عمل کنید؟ اصل کار، غلط است.»

پس از انتقاد صریح مقام معظم رهبری نسبت به اجرای سند ۲۰۳۰ در کشور و دعوت ایشان از نخبگان و اساتید حوزه و دانشگاه برای بررسی تحلیلی این سند، رحیم پور ازغدی طی چند سخنرانی در جمع اساتید حوزه و دانشگاه به تبیین ابعاد و زوایای مختلف این سند و نیز پیامدهای فرهنگی و اجتماعی آن پرداخته است.

در این کتاب ایشان به تحلیل اهداف کلان پشت پرده اسناد بین المللی می پردازد. سپس به بررسی متن سند ۲۰۳۰ و نقد یک به یک بندهای این سند اقدام می کند. این سخنرانی ها توسط آقای حسین ایزدی تنظیم، تحقیق و در نهایت در قالب یک کتاب مستقل و با فصل هایی همچون: «گفتار اول: کاپیتولاسیون بین المللی»، «گفتار دوم: لایه‌های پنهان سند توسعه پایدار»، «گفتار سوم: پرسش‌های اساسی درباره اسناد بین المللی»، «گفتار چهارم: نقد جامع متن سند آموزشی ۲۰۳۰»، «گفتار پنجم: سند ۲۰۳۰، سندی الزام آور؛ (بازخوانی نمونه‌هایی از اخطارهای یونسکو به کشورها)» و «گفتار ششم: پرسش‌ها و پاسخ‌ها» منتشر شده است.

این کتاب در ۲۰۰ صفحه در پاییز ۱۳۹۹ از سوی انتشارات کتاب فردا روانه بازار شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8