دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ | May 17, 2021
مسلمانان شهر نیوزیلند تا هفته آینده صاحب مسجد می‌شوند

حوزه/ ساختمان جدید که قرار است به عنوان مسجد دائمی مسلمانان شهر کویینزتاون در نیوزیلند باشد، توسط کمک‌های مردمی از بین نمازگزاران خریداری شده است.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» به نقل از nzherald، جامعه مسلمانان شهر کویینزتاون در نیوزیلند تا هفته آینده صاحب مسجد می‌شوند. جامعه اسلامی این شهر سرانجام هفته آینده مالکیت ساختمانی را که قرار است محل عبادت اختصاصی آنان باشد به دست خواهند آورد.

این جامعه به حدود ۵۰ خانواده در منطقه را شامل می‌شود که تاکنون چندین مکان را برای اقامه نمازهای جماعت اجاره کرده و در اختیار گرفته‌اند، اما اقدام نهایی که با جمع آوری کمک‌های مالی از مسلمانان و نماگزاران، سرانجام جامه عمل پوشید، باعث شد که مسلمانان از سه شنبه آینده عبادتگاهی مخصوص به خودشان را داشته باشند.

این درحالی است که در غیر این صورت ، نزدیکترین مساجد برای مسلمانان این منطقه نزدیک به ۲۰۰ کیلومتر فاصله دارد.

جلال کاسی ، خزانه دار مرکز اسلامی کویینزتاون گفت: مبلغ ۴۳ هزار دلار باید از سوی ما تا سه شنبه آینده پرداخت شود. به علاوه  ۳۸۷ هزار دلار دیگر نیز در سال آینده داده خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ما از کمک‌هایی که برای این پروژه انجام شده کاملاً راضی هستیم و کاملاً به هدف نهایی برای پرداخت این ودیعه نزدیک شده‌ایم.

وی گفت: برای مبلغ باقیمانده بعدی ، ما قصد داریم با تمام جوامع دیگر و جامعه مسلمان تماس بگیریم تا به آن‌ها بگوییم چرا به این پایگاه دائمی در اینجا در کویینزتاون نیاز داریم.

 جلال افزود: ما می‌توانستیم وام بگیریم، اما در این کشور باید مبلغی را بابت سود بپردازیم که در دین ما مجاز نیست. بنابراین تصمیم گرفتیم از طریق جمع آوری‌ کمک‌های مردمی پیش برویم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8