سه‌شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ |۲۴ ذیحجهٔ ۱۴۴۲ | Aug 3, 2021
حکمتی نیک

حوزه/ حجت الاسلام حکمتی نیک، حضرت فاطمه (س) را الگوی کامل زن مسلمان دانست و گفت: خداوند شخصیت معنوی و عبادی حضرت زهرا (س) را همتای امیرالمومنین (ع) قرار داده و فهم ما از درک مقامات معنوی ایشان عاجز است.

به گزارش خبرگزاری حوزه از یاسوج، حجت الاسلام سیروس حکمتی نیک، در جمع خبرنگاران ضمن تسلیت شهادت حضرت زهرا (س) گفت: دین مبین اسلام حضرت فاطمه (س) را به عنوان یک الگوی ناب و یک عنصر برجسته و ممتاز ملکوتی برای بشریت معرفی کرده است. شخصیتی که زندگی، جهاد و مبارزه، دانش و سخنوری، مادری، شوهرداری، فداکاری و حضور او در عرصه های سیاسی و انقلابی، مردان بزرگ را به خضوع در برابر او واداشته است.

وی بیان کرد: خداوند شخصیت معنوی و عبادی حضرت فاطمه زهرا (س) را همتای امیرالمومنین (ع) قرار داده و فهم ما از درک مقامات معنوی ایشان عاجز است.

امام جمعه موقت یاسوج ادامه داد: تنها خداوند و کسانی که همطراز حضرت فاطمه (س) هستند می توانند او را تعریف کنند و به همین خاطر است که امام صادق (ع)  می فرمایند: اگر بنا باشد خوبی های عالم در وجود یک شخص تجلی و تبلور و تشخص پیدا کند آن شخص حضرت فاطمه زهرا (س) است.

وی تصریح کرد:  نکته بسیار مهم سرور زنان عالم این است که در زندگی پربرکت خود بین سه موضوع جمع کرده است در وهله اول در کانون باصفای خانواده و رفتار با شوهر و فرزندان و انجام تکالیف الگوی کامل زن مسلمان است.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد افزود: حضرت زهرا(س) در برخورد با حوادث مهم سیاسی بعد از رحلت پیامبر اکرم (ص) به عنوان یک انسان مجاهد غیور و خستگی ناپذیر به دفاع از حریم دین و ولایت می پردازد.

حجت الاسلام حکمتی نیک زهرای مرضیه را در قله عبادت و بندگی خدای متعال دانست و  بیان کرد: این نقطه درخشان زندگی حضرت زهرا (ع) است، لذا آن حضرت آینه تمام نمای انسان کامل است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8