جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ | Apr 23, 2021
مسعود کاویانی

حوزه/ مدیر رادیو معارف گفت: رویکرد مسئله محوری، حرکت حوزه را از فقه فردی به فقه نظام ساز سوق داده و مسائلی که احصا شده، مسائل اصلی جامعه و نظام است.

به گزارش خبرگزاری حوزه، مسعود کاویانی در بازدید از نمایشگاه مسئله محوری و دستاوردهای ۱۰ ساله دفتر تبلیغات اسلامی اظهار داشت: به نمایش گذاشتن دستاوردهای این نهاد حوزوی، اقدام بسیاری خوبی بود تا مجموعه های مختلف با فعالیت های پیدا و پنهان آن آشنا شوند و یکی از نکات بسیار مثبتی که در این دستاوردها ارائه شد، تغییر رویکرد از کارکردگرایی به مسئله محوری است.

مدیر شبکه رادیو معارف گفت: با توجه به محورهایی که طراحی شده، رویکرد مسئله محوری حرکت حوزه را از فقه فردی به فقه نظام ساز سوق داده است و مسائلی که احصاء شده، مسائل اصلی جامعه و نظام و مایه مباهات و مبارکی است که شاید بعد از چهل سال به جایی رسیدیم که حوزه و فقه به سمت مسائل نظام حرکت کند و در صدد حل آنها باشد.

وی با توجه به استقرار نظام اسلامی در کشور، مسئله محوری را در راستای حل مسائل نظام دانست و تصریح کرد: بالطبع همکاری با نهادهایی مثل سازمان صدا و سیما که در خدمت نظام هستند، بسیار مؤثر است و یکی از سؤالات بنده این بود که ارتباط دفتر تبلیغات اسلامی با نهادهایی که می توانند این رویکرد و دستاوردها را پوشش بدهند و از آن بهره مند شوند، چطور است.

کاویانی خاطرنشان کرد: نیاز است در پوشش مسائل و دستاوردهای برجسته برخی سازمان هایی که درگیر فرهنگ سازی و گفتمان سازی هستند، کمک و همراهی شود و دفتر هم با این سازمان ها ارتباط برقرار کند و خود را بیشتر به آن ها معرفی کند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8