شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ | Mar 6, 2021
امیر حیدری

حوزه/ امیر حیدری گفت: رزمایش اقتدار ۹۹ نیروی زمینی ارتش از فردا با حضور تیپ‌های هوابرد، نیروهای مخصوص و واکنش سریع در سواحل مکران آغاز می‌شود.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از تهران، امیر سرتیپ کیومرث حیدری، فرمانده نیروی زمینی ارتش، با بیان اینکه این نیرو رزمایشی هدف‌محور و خاص را در سواحل مکران برگزار می‌کند، اظهار داشت: رزمایش اقتدار ۹۹ نزاجا با حضور تیپ ۵۵ هوابرد، تیپ ۶۵ نیرو مخصوص و ویژه، تیپ ۲۲۳ واکنش سریع با پشتیبانی ترابری و رزمی نیروی هوایی و هوانیروز ارتش در سواحل مکران برگزار می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه اهداف و ویژگی‌های این رزمایش منحصر به فرد است، افزود: پس از تغییرات عمده‌ای که در پی فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی در ساختار یگان‌های نزاجا ایجاد ش، این رزمایش به صورت تهاجمی و هدف‌محور برای نخستین بار در سطح نزاجا برگزار می‌شود.

فرمانده نیروی زمینی ارتش عنوان کرد: تمامی تاکتیک‌های به کار گرفته شده در این رزمایش ترکیبی، بومی و خلاقانه است که متناسب با ساختارهای جدید نیروی زمینی ارتش هویت پیدا می‌کند.

امیر حیدری با اشاره به اینکه تجهیزات و تسلیحات به کار گرفته شده در این رزمایش عمدتاً ساخت صنایع داخلی، متخصصان نیروی زمینی و صنعت دفاعی کشور است، گفت: مهم‌ترین هدف این رزمایش ارزیابی قدرت تحرک و تهاجم تیپ‌ها و لشکرهای واکنش سریع و متحرک هجومی نیروی زمینی ارتش است.

وی بیان کرد: ثبت رکورد در سرعت عمل و پاسخگویی سریع و قاطع به تهدیدات از اهداف پیش‌بینی شده در این رزمایش است؛ همچنین در این رزمایش تاکتیک‌های نوین و خلاقانه بومی به منظور افزایش توان نفوذ و تهاجم گسترده یگان‌های واکنش سریع و متحرک هجومی، در سواحل دشمن اجرا می‌شود.

فرمانده نزاجا با اشاره به بهره‌گیری از نیروهای متخصص و چندمنظوره که توانمندی اجرای عملیات‌های مختلف را در پوشش جغرافیایی مختلف اعم از دریا، خشکی، کوهستان و... دارند، افزود: در این رزمایش از نیروهای متخصص و چندمنظوره جهت اجرای عملیات ترکیبی برای رسیدن به اهداف در نظر گرفته شده، استفاده می‌شود.

امیر حیدری خاطرنشان کرد: عملیات متحرک هوایی، عملیات نفوذ در سطح و زیرسطح و حرکت به سوی اهداف دریایی دشمن از دیگر برنامه‌های این رزمایش است.

بر پایه این گزارش، این رزمایش با حضور و نظارت امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی، فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران و همچنین نظارت فرماندهان و مسئولان ستاد کل نیروهای مسلح و ستاد ارتش برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8