شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ | Mar 6, 2021
سید نصیر

حوزه/امام جمعه یاسوج با ابراز تاسف از وضعیت برخی پروژه های نیمه‌کاره، گفت: برخی پروژه های نیمه کاره استان چنان وضعیت اسف‌باری دارند که باید برای آن‌ها اشک ریخت.

به گزارش خبرگزاری حوزه از یاسوج، کیامرث حاجی‌زاده معاون جدید عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در نخستین روز کاری خود با حضور در دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد، با حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این جلسه، امام جمعه یاسوج با اشاره به جایگاه معاونت عمرانی در هر استان، اظهار کرد: بیشترین مسائل و مشکلات استان با این معاونت سر و کار دارد و مسئولیت سنگینی محسوب می‌شود.

نماینده مقام معظم رهبری در استان خطاب به معاون جدید عمرانی گفت: برای این که در استان خوب کار کنید و تلاش‌های شما اثربخش باشد نیاز به اطلاعات جامعی از استان دارید.

وی افزود: برای موفقیت باید میدانی وارد صحنه شوید و همه نقاط استان تا دورترین، محروم‌ترین و صعب‌العبورترین نقاط را آشنا شوید و برای فعالیت خود برنامه طراحی کنید.

 حسینی در بخش دیگری از اظهارت خود در دیدار معاون جدید عمرانی استاندار، اظهار کرد: هر چند استان ما ظرفیت‌های خوبی در زمینه‌های مختلف از جمله آب و گاز و نفت و گردشگری و گیاهان دارویی و منابع طبیعی دارد اما طرح‌های زیادی در این حوزه‌ها نیمه کاره و زخمی رها شده که باید اولویت کاری خودتان را این پروژه‌ها قرار داده و برای تکمیل آن‌ها تا پایان کار این دولت اهتمام بورزید.

وی در خصوص طرح‌های نیمه کاره استان، تصریح کرد: برخی پروژه های نیمه‌کاره چنان وضعیت اسف‌بار دارند که باید برای آن‌ها اشک ریخت.

نماینده مقام معظم رهبری در استان با اشاره به این که استاندار و معاونین استانداری برای به سرانجام رساندن طرح‌ها و پروژه‌ها پای کار هستند و مقداری از این کندی به کمبود اعتبارات برمی‌گردد خاطرنشان کرد: باید زرنگی به خرج داد چانه‌زنی کرد و از مرکز اعتبارات را پیگیری کرد، مسئولان مربوطه دائم پی‌گیر باشند و اجازه ندهند پروژه‌ها نیمه‌تمام همچنان راکد بمانند.

حسینی با بیان اینکه هر آنچه که در استان کهگیلویه و بویراحمد و در کل کشور کار انجام شده، مربوط به نظام جمهوری اسلامی است و خدمات را باید پای نظام بنویسیم، یادآور شد: گاهی یک دولت بسیار خوب و یک دولت در حد خوب و دولتی دیگر در حد ضعیف اقدام می‌کند اما به هر حال همه خدمات تنها مربوط به نظام است.

وی با توصیه به معاون عمرانی جدید استاندار کهگیلویه و بویراحمد برای رسیدگی به وضعیت شهرهای استان، خاطرنشان کرد: باید در شهرها تحول ایجاد شود مردم زیبایی شهرها را مطالبه می‌کنند. برای زندگی بهتر مردم و آسایش آن‌ها باید در شهرهای استان تحول ایجاد شود باید چشم‌اندازها و فضای سبز شهرهای استان تغییر کند و برای این کار نیاز به تلاش و همکاری و تعامل است.

امام جمعه یاسوج در ادامه با بیان اینکه برای خدمت به مردم این استان باید عزم و همت بسیجی داشت، افزود: بسیجیان در دوران هشت سال دفاع مقدس دنبال مدیرکلی و پشت میز و صندلی نشستن نبودند.

وی گفت: اکنون هم به دلیل دشمنی‌ها و تحریم‌ها وضعیت مثل دوران جنگ است و مدیر نباید پشت میز بنشیند و تنها به امضا اکتفا کند؛ امروز روز خدمت و دویدن برای مردم است.

 حسینی در ادامه با ابراز نگرانی از به طول انجامیدن سرنوشت جاده پاتاوه -دهدشت، گفت: این جاده از پروژه‌های مربوط به سفر رهبری معظم به استان است و باید زودتر از این‌ها به سرانجام می‌رسید.

وی خطاب به معاون عمرانی استاندار اظهار کرد: از هرگونه کمکی برای رفع مشکل پروژه‌های عمرانی نیمه تمام به خصوص جاده پاتاوه-دهدشت دریغ نخواهد کرد.

 کیامرث حاجی‌زاده نیز با بیان اینکه برای خدمت به مردم استان کهگیلویه و بویراحمد به صورت میدانی و عملیاتی کار خواهد کرد افزود: کارهای خوبی توسط دولت در این استان انجام شده است.

معاون عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی خدمات بسیار زیادی در این استان داشته و ریل‌گذاری خوبی برای ادامه خدمات انجام شده است، افزود: مامور به انجام وظیفه هستیم و برای خدمت به همکاری و تعامل همه مردم و مسئولان نیاز داریم.

حاجی‌زاده با بیان اینکه در مناصبی که حضور داشته‌ام مدیریت میدانی داشته و اهل پشت میز نشستن نیستم، افزود: هدف اصلی پیگیری طرح‌های نیمه کاره و زخمی در استان است و به همین خاطر سفر به مناطق و حضور در پروژه‌ها را در اولویت کاری خود قرار داده‌ام.

وی افزود: اگر چه شرایط سختی است و تحریم‌های ظالمانه از یک سو و کمبود اعتبارات از سوی دیگر کار را مشکل کرده، اما با همه این سختی‌ها نباید دست روی دست گذاشت.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8