پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ | Mar 4, 2021
سید ابراهیم رئیسی

حوزه/ رئیس قوه قضائیه در شورای قضایی استان سمنان گفت: مردم با امید درخواست‌های خود را ارائه کرده اند. رئیس کل دادگستری استان سمنان یک یک درخواست‌های مردمی در جریان سفر استانی را به صورت خاص پیگیری کند و ضمن پاسخگویی به یکایک نامه‌ها، درخواست کنندگان را در جریان وضعیت رسیدگی به درخواست‌هایشان قرار دهند.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از سمنان، حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی، در شورای قضایی استان سمنان ضمن قدردانی از اقدامات صورت گرفته در مجموعه قضایی این استان، گزارش عملکرد ارائه شده را قابل تقدیر عنوان کرد و گفت: آمارها و گزارش‌ها بیانگر تلاش همکاران قضایی است و استان سمنان جزو استان‌های خیلی خوب قوه قضائیه تلقی می‌شود.

وی با اشاره به ارائه نامه و درخواست از سوی مردم در جریان سفرهای استانی گفت: مردم با امید این درخواست‌ها را ارایه کرده اند. رییس کل دادگستری استان سمنان یک یک درخواست‌های مردمی در جریان سفر استانی را به صورت خاص پیگیری کند و ضمن پاسخگویی به یکایک نامه‌ها، درخواست کنندگان را در جریان وضعیت رسیدگی به درخواست‌هایشان قرار دهند.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه به عنوان مسئول وظیفه داریم نسبت به حقوق مردم و حقوق عامه پاسخگو باشیم، گفت: یکی از مسائل مهم در حقوق عامه این است که مردم از مسئولان می‌خواهند که آنچه حقشان است را دنبال کنند و حتی اگر حق با کسی نبود نیز باید موضوع برای او تبیین شود.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی تصریح کرد: هم باید حکم را درست و عادلانه صادر کرد و هم باید حکم عادلانه را برای مجموعه مرتبط با این حکم تبیین نمود.

وی در بخش دیگری از اظهاراتش بر تسریع در تبدیل کاروانسرای عباسی سمنان به یک مرکز فرهنگی، تاکید کرد.

رئیس دستگاه قضاء خطاب به اعضای شورای قضایی استان سمنان، گفت: نسبت به کرامت ارباب رجوع و ارتباطات ناسالم با مجموعه‌ها، همواره باید حساسیت وجود داشته باشد تا سازمان اداری در سمنان سالم و پاک بماند.

وی اشاره‌ای نیز به وضعیت اشتغال زندانیان در استان سمنان داشت و بیان کرد: رییس سازمان زندان‌ها، نسبت به اشتغال زندانیان همت خوبی دارند و سطح اشتغال زندانیان در استان سمنان باید به ۵۰ درصد برسد؛ چراکه هرچه اشتغال زندانیان بیشتر شود، شاهد کاهش ناهنجاری‌ها در زندان و بازسازی شخصیت زندانی خواهیم بود.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی در پایان ابراز امیدواری کرد که همکاری‌های صورت گرفته در استان سمنان منجر به افزایش اعتماد عمومی مردم به دستگاه قضایی و کارآمدی سازمان‌ها و ادارات شود.

گفتنی است در جریان این سفر نمایندگان رییس قوه قضائیه با حضور در واحدهای مختلف قضایی به مشکلات مراجعه کنندگان رسیدگی کردند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =

نظرات

  • امراله مهماندوست IR ۲۳:۰۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۲
    0 0
    جناب آقای دکتر حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی رئیس محترم قوه قضائیه با سلام احتراما اینجانب بدبخت و بیجاره و بی پول هستم پول شکایت از افرادی که ظلم نموده اند را ندارم تو را خدا به فکر مردم فقیرباشید اینجانب چند جلسه به دادگاه رفته ام مجبورم چند جلسه دیگرهم بروم ولی به خاطر بی پولی مجبورشدم به بهانه ای که محکمه پسند بود همه پی گیری های قضایی ام را تعطیل کنم نظرم را به صورت عمومی منتشرکنید تا شاید قوه قضائیه و اداره کل دادگستری استان فارس یا اداره های دادگستری شهرستان های شیراز و خنج به دادم برسند.
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8