پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ | Mar 4, 2021
بازدید از دو واحد تولیدی

حوزه/ حجت‌الاسلام والمسلمین درویشیان در بازدید از دو واحد تولیدی در سمنان گفت: هرکالایی که به میزان نیاز در کشور تولید شود واردات آن ممنوع است و حقی برای واردات آن وجود ندارد و موضوع بررسی می‌شود

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از سمنان، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن درویشیان، در جریان بازدید از واحد تولیدی عقاب افشان در شهرک صنعتی سمنان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: کارگران سربازان خط مقدم جبهه اقتصادی هستند و قوه قضائیه با فعالان تولید برای تحقق شعار سال مبنی بر جهش تولید همراه است.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور افزود: هرکالایی که به میزان نیاز در کشور تولید شود واردات آن ممنوع است و حقی برای واردات آن وجود ندارد و موضوع بررسی می‌شود.  کالاهایی که امکان تامین نیاز در داخل کشور باشد واردات آن خلاف قانون و ممنوع است.

وی بیان کرد: این مساله مربوط به کالای خاصی نیست بلکه این قانون مشمول تمام کالاها است. امید است در حوزه صنعتی ازجمله خودرو ۱۰۰ درصد وابستگی قطع و نیاز کشور به دست توانمند نیروهای متخصص کشور تامین شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین درویشیان همچنین اظهار داشت: رسیدگی به مشکلات کارآفرینان در ستاد اقتصاد مقاومتی قوه قضائیه و دستگاه قضا در اولویت است.

وی افزود: اخلالگران نظام اقتصادی آفت تولید هستند و برخورد با اخلالگران و مفسدان اقتصادی با جدیت در دستور کار دستگاه قضا و سازمان بازرسی قرار دارد.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور اظهار داشت: اکثریت تولیدگران و کارآفرین افراد پاک‌دست و به دنبال تولید واقعی هستند و اگر تعدادی کم از ظرفیت کشور سوء استفاده کنند حتما باید با آنان برخورد قانونی شود. ما در چندماه گذشته تعدادی از کسانی را که وظیفه قانونی شان در رابطه با تولید انجام نداده اند به تخلفات و مراجع قضایی معرفی کرده ایم و هشدارهای متعددی را در این چندماه به مسئولان درراستای حمایت از تولید داده ایم.

وی اظهار داشت در مدت اخیر از ۲۵۰ واحد تولیدی بازدید و مشکلات واحدها پیگیری و رفع شد و تعدادی تعطیل بود و دوباره به چرخه تولید بازگشت.

حجت‌الاسلام والمسلمین درویشیان ادامه داد: تولید خودروهای برقی ضرورت کشور برای جلوگیری از آلودگی هوا است. خط تولید محصول اتوبوس برقی در واحد تولیدی سمنان با همکاری کشورهای دیگر در دست احداث است که تحقق این طرح ارزشمند است.

وی بیان کرد: مشکلاتی در واحد تولیدی عقاب افشان در حد توقف واحد بود و به تازگی مشکلات رفع و واحد فعال شده است. گلایه این واحد تولیدی از واردات خودروهای مشابه پیگیری می‌شود و طبق قانون واردات کالا، در صورت ظرفیت تامین نیاز داخل کشور، ممنوع است و مشکلات ارزی تفسیر و رفع شود.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور افزود: واردات کالا، در صورت موجود بودن آن به اندازه نیاز کشور، خلاف مقررات است و برای برخورد با متخلفان آن اقدام می‌شود.

وی گفت: زیرساخت جدی در حوزه توسعه کشور در زمینه تولید اتوبوس مساله مهمی است.

حجت‌الاسلام والمسلمین درویشیان یادآور شد: بخش زیادی از آلودگی هوا ناشی از وجود خودروهای فرسوده ناوگان عمومی است و نوسازی و به‌کارگیری خودروهای باکیفیت با آلودگی کم گره‌گشا است.

وی اظهار داشت: توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی برای مردمی که کمتر امکان استفاده از خودروهای شخصی دارند، یک ضرورت است.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور ادامه داد: مشکلات واحدهای تولیدی با جدیت رسیدگی می‌شود و سازمان بازرسی در مساله نظارت بر تکالیف قانونی دستگاه‌های زیربط اهتمام ویژه دارد.

وی اضافه کرد: رویکرد اصلی دستگاه قضا حمایت از تولید و تحقق منویات مقام معظم رهبری مبنی بر جهش تولید است.

حجت‌الاسلام والمسلمین درویشیان با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در بحث صنعت خودرو و افزایش ۵۰ درصدی تولید خودرو تصریح کرد: تحقق منویات رهبری با رفع مشکلات واحدهای تولیدی محقق می‌شود و دستگاه قضا اهتمام ویژه بر حمایت از تولید کنندگان براساس موازین قانونی دارد.

وی گفت: واحدهایی به تملک بانک درآمده بود و بانک‌ها به دنبال راه‌اندازی مجدد تعدادی از این واحدها هستند، اما بانک‌ها نمی‌توانند تولیدکننده خوبی باشند و همه باید کمک کنند. هیچ واحد تولیدی نباید در تملک بانک باشد و باید فعال باشد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8