یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ | Mar 7, 2021
تبریز

حوزه / حجت الاسلام والمسلمین باقری بنابی با تاکید بر این که حاج قاسم سلیمانی در تاریخ می درخشد، گفت: ترامپی که سردار سلیمانی را به شهادت رساند، مدت کوتاهی طول نکشید خداوند او را به زباله دان تاریخ فرستاد.

به گزارش خبرگزاری حوزه از تبریز حجت الاسلام والمسلمین مصطفی باقری بنابی، در خطبه های نماز جمعه امروز بناب با اشاره به سوره الرحمن، اظهار کرد: خداوند جهان خلقت را با حساب و کتاب و قانون و اعتدال آفریده است و کوچک ترین خلاف و ظلمی را بر نمی تابد و برای تمام انسان ها نیز درس عبرتی است که روی حساب و کتاب و اعتدال حرکت کنید و در جامعه با نظم و انضباط حرکت کنید.

وی با بیان اینکه هیچ ظلم کوچک و بزرگی ماندگاری ندارد و برخلاف طبیعت خلقت است، افزود: اگر انسان می خواهد در روی زمین با اعتدال و نظم و انضباط زندگی کند باید از ظلم کردن به دور باشد. کسی که خون مسلمان ها را می مکد و با احتکار کالا و اجناس مورد نیاز مردم به دنبال سود است، ظلم می کند.

خطیب جمعه بناب با بیان اینکه بنا به فرموده قرآن ظالمین و استعمارگران به زباله دان تاریخ رفته و ریشه آنها خشکیده خواهد شد، تصریح کرد: ترامپی که سردار سلیمانی را به شهادت رساند، مدت کوتاهی طول نکشید خداوند او را به زباله دان تاریخ فرستاد و اگر کمی صبر کنیم تمام ظالمان روی زمین گرفتار شرایطی خواهند شد که ترامپ به آن دچار شد.

حجت الاسلام والمسلمین باقری بنابی تصریح کرد: در سایه خون های ریخته شده و خون شهید حاج قاسم سلیمانی است که امروز شاهد هرج و مرج در آمریکا و مفتضح شدن ترامپ هستیم، آن هم با دستان خودشان که خداوند آنها را به اضمحلال برد.

امام جمعه بناب اذعان کرد: شهدای کربلا، شهدای جنگ تحمیلی، شهدای مدافع حرم، شهدای محور مقاومت و در رأس آنها حاج قاسم سلیمانی و یاران او در تاریخ می درخشند.

وی با تأکید بر اینکه دوام و بقای نظام اسلامی مدیون جانفشانی عزیزانی است که در برابر جنایتکاران ایستادند، اظهار کرد: مردم نجیب ایران بعد از ۴۲ سال قدرت و شکوهی که امروز در دنیا به آن دست یافته اند، به برکت خون های پاک شهیدان و رزمندگان سلحشور است و گرفتاری ها و ناملایماتی که وجود دارد نشأت گرفته از عملکرد بد ماست.

رئیس شورای فرهنگ عمومی بناب خاطرنشان کرد: البته رعایت مسائل بهداشتی، زدن ماسک و فاصله گذاری اجتماعی از ضروریات است، ولی برای فائق آمدن بر مشکلات باید به معنویت توجه داشت.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8