سه‌شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ | May 11, 2021
مرکز عبادی ادیان ابراهیمی در برلین تاسیس می‌گردد

حوزه/ در محل یک کلیسای قدیمی که در سنت پیتر در پتریپلاتس برلین که در جنگ جهانی دوم آسیب دید، یک مکان عبادی برای ادیان ابراهیمی دارای کلیسا، مسجد و کنیسه افتتاح می‌گردد.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» به نقل از گاردین، در محل یک کلیسای قدیمی قرار است عبادتگاه جدیدی برای مسیحیان ،یهودیان و مسلمانان ساخته شود که این مکان را با نامی که مخفف کلیسا، مسجد و کنیسه می‌باشد نام‌گذاری کرده‌اند.

 این ساختمان طی مراسمی در تاریخ ۲۷ می ۲۰۲۱، با پایان یافتن ۱۰ سال برنامه‌ریزی و چهار سال زمان ساخت، افتتاح خواهد شد. این ساختمان با هزینه ۴۷ میلیون یورو طراحی به دست معماران برلینی شده ، و شامل یک کلیسا، یک مسجد و یک کنیسه متصل به یک سالن اجتماعات مرکزی خواهد بود. همچنین افراد با اعتقادات و ادیان دیگر نیز به رویدادها و نشست‌ها در سالن بزرگ این مرکز شرکت خواهند کرد.

این مرکز در محل کلیسای سنت پیتر در پتریپلاتس برلین ساخته خواهد شد که در جنگ جهانی دوم آسیب دید و در ۱۹۶۴ به دست مقامات آلمان شرقی تخریب شد. بیش از یک دهه پیش با کشف بقایای کلیسا، قرار شد برای یادبود این بنا، کلیسای جدیدی در این محل ساخته شود.

رولاند استولت، یک عالم مسیحی که به شروع پروژه کمک کرده در این باره گفت: این ایده بسیار ساده است. ما می‌خواستیم  یک مکان عبادی-آموزشی داشته باشیم که پیروان هر سه دین ابراهیمی بتوانند در عین حال حفظ هویت خود در آنجا عبادت کنند.

آندریاس ناچاما،  یک روحانی یهودی که با همکاری یک کشیش و روحانی مسلمان، در تأسیس این مرکز همکاری کرده است، می‌گوید: راه‌های مختلفی برای رسیدن به خدا وجود دارد و هر کدام از آنها راه خوبی است. در این عبادتگاه توحیدی، مسیحیان، مسلمانان و یهودیان جداگانه عبادت می‌کنند اما در تعطیلات دینی، مراسم‌ و جشن‌ها را در کنار هم برگزار می‌کنند.

وی افزود: این ساختمان برای ما  بیش از یک نماد بوده و آغاز دوره جدیدی است که نشان می‌دهیم هیچ نفرتی بین ما سه گروه وجود ندارد.

استولته خاطرنشان کرد: می‌خواستیم نوع جدیدی از بناهای مقدس ایجاد کنیم که آینه امروز برلین باشد. این مکان تنها برای ادیان توحیدی نیست؛ می‌خواهیم دیگران به ما بپیوندند.  

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8