دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰ | Apr 12, 2021
آیت‌الله فاضل لنکرانی

حوزه/ رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) با بیان این که عدم فرزندآوری محصول غرب در کشورمان است، گفت: این مرکز در زمینه فقه پزشکی گام‌های بسیار مهمی را برداشته است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه، آیت‌الله فاضل لنکرانی عصر امروز در حاشیه افتتاح مرکز فوق‌تخصصی جراحی محدود درمان ناباروری طهورا در جمع خبرنگاران اظهار داشت: باتوجه‌به این‌که قم پایگاه علم، معنویت و انقلاب است و انتظار این است که این مراکز علمی که در توسعه دانش و علم و خدمت به مردم مؤثر باشد در این استان در همه ابعاد محقق شود.

وی ادامه داد: عصر امروز هم که مصادف با شب میلاد امام علی (ع) است موفق شدیم به دیدار از این مرکز و باید افتتاح این مرکز را به بانیان آن تبریک بگویم.

آیت‌الله فاضل لنکرانی تأکید کرد: این برای حوزه علمیه قم نیز مغتم است که در کنار مباحث فقهی و دینی فراوانی که در مسائل پزشکی داریم به این موضوعات ورود کردیم به‌طوری‌که در مرکز فقهی ائمه اطهار بیش از ۱۰ سال است که بر روی فقه پزشکی کار می‌کنیم و چند سال است که با دکتر طباطبایی ارتباط علمی پزشکی داریم.

وی بیان داشت: در واقع ما یک خلأ را که در حوزه قم احساس می‌کردیم، عدم ارتباط فقها و مجتهدان در مسائل فقهی و دینی با متخصصان امر در مسائل پزشکی بود.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تأکید کرد: این خلأ برطرف شده است و ارتباط خوبی با متخصصان پزشکی برقرار کردیم و از مسائل علمی آن‌ها بهره می‌گیریم و آن‌ها هم از مسائل دینی استفاده می‌کنند.

وی ادامه داد: بسیاری از مسائل علمی که امروز بشر با علم به آن می‌رسد در دین ما بیان شده است و به نظر من این ارتباطات موجب تقویت علمی این‌گونه مراکز می‌شود و هم موجب تقویت دینی مردم خواهد شد.

آیت‌الله فاضل لنکرانی بیان داشت: در واقع مردم می ببینند مسائلی که ۱۴۰۰ سال قبل به‌وسیله دین بیان شده علم امروز آن‌ها را اثبات می‌کند.

وی ابراز داشت: در مباحث فقهی ناباروری حوزه مدت‌ها پیش ورود پیدا کرده است به‌عنوان‌مثال در خصوص تلقیح مصنوعی فقهای ما کتاب‌های زیادی را نوشته‌اند.

آیت‌الله فاضل لنکرانی افزود: بنده ۱۵ سال پیش این موضوع را احصاء کردم که ۱۵ طریق بود.

وی بیان داشت: حوزه در زمینه فقهی خوب وارد شده است و یک حوزه فعال و پویا داریم به‌طوری‌که هیچ بحث پزشکی نیست که حوزه ورود پیدا نکرده باشد،

رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار تأکید کرد: افتتاح این‌گونه مراکز و ارتباط مراکزی مانند طهورا با حوزه‌های علمیه هم غنای مباحث فقهی را زیاد می‌کند.

وی تصریح کرد: این مراکز در زحماتی که متحمل می‌شوند در مسیری باشد که رضایت خداوند متعال را به همراه داشته باشد و نیاییم مسیری را در خلق ایجاد کنیم که مورد رضای ایشان نباشد، مردم عزیز ما باید بدانند خلق و خلقت نباید از هر طریقی باشد چراکه اسلام تأکید دارد از راه صحیح خود باشد.

آیت‌الله فاضل لنکرانی در ادامه توصیه‌ای هم به زوج‌های جوان کرد و بیان داشت: خداوند متکفل رزق بنده‌ای خودش است و جوانان باید ایمان خودشان را قوی کنند و هیچ نگرانی نداشته باشند.

وی بیان داشت: البته هرکسی وظیفه دارد که کار و تلاش کند و بنده توصیه‌ای کنم به سمت فرزندآوری پیش بروند و فکر نکنند هرکسی اولاد بیشتری داشته سختی و زحمت زیادی دارد نه شاید همین فرزندان افق‌هایی را برای بشر باز کنند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تأکید کرد: عدم فرزندآوری یکی از محصولات غرب در کشورمان است که باید کنار گذاشته شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8