دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰ | Jul 26, 2021
صفایی بوشهری

حوزه/ امام جمعه بوشهر گفت: در محاسبه قدرت، نقش رسانه از تکنولوژی نظامی هم بالاتر است به همین دلیل توجه به این نقش و اهمیت و جایگاه آن در جغرافیای جامع جهانی بسیار مهم است و در این ارتباط باید بازکاوی نوینی در ارتباط به جایگاه رسانه داشته باشیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از بوشهر، حجت الاسلام والمسلمین غلامعلی صفایی بوشهری، عصر امروز در نشست با مدیر مسئول و جمعی از مدیران روزنامه جام جم و سرپرست روزنامه جام جم در استان بوشهر، ضمن تبریک میلاد امیر المؤمنین امام علی(ع) با بیان اینکه موضوع رسانه یک موضوع بسیار مهم است، اظهار داشت: رسانه در شرایط کنونی جهان یک مقوله مهم، استراتژیک، راهبردی و حیاتی است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با بیان اینکه الان بخش زیادی از جوامع را رسانه ها مدیریت می کنند، افزود: اگر رسانه مدیریت نشود و تحت کنترل قرار نگیرد، رسانه همه چیز را مدیریت می کند.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه انسان تابع اندیشه و افکار خویش است، تصریح کرد: جهان استکبار در پی مهندسی افکار مردم دنیاست و رسانه را به عنوان پلی جهت مدیریت افکار می داند و در این زمینه هر کس بتواند رسانه را در خدمت بگیرد، موفق خواهد بود.

حجت الاسلام والمسلمین صفایی بوشهری گفت: جهان استکبار به سرکردگی آمریکا و رژیم اشغالگر قدس و کشورهای وابسته از دیرباز به دنبال مدیریت ادراکی حوزه معرفتی انسان بوده اند و اینک به دنبال این هستند که جهان را بر اساس نظام استکباری خود دچار تحریف و وارونگی کنند، تا بتوانند با مدیریت افکار به هدف‌های شوم خود از جمله تسلط بر مراکز قدرت و ثروت دست پیدا کنند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر ادامه داد: اگر ما به رسانه توجه داشته باشیم می توانیم افکار جامعه خود را مدیریت کنیم اما اگر در این زمینه ضعف داشته باشیم افکار جامعه تحت مدیریت رسانه های بیگانه قرار می گیرد.

حجت الاسلام والمسلمین صفایی بوشهری با بیان اینکه الان تمام سرمایه گذاری رسانه ای جهان استکبار بر این معناست که مدیریت افکار دنیا را به دست بگیرد، افزود: در تاریخ جهان هیچگاه به اندازه شرایط کنونی، رسانه به عنوان ابزار و مؤلفه قدرت در مهندسی ادراکی استفاده نشده‌ است.

امام جمعه بوشهر افزود: در محاسبه قدرت، نقش رسانه از تکنولوژی نظامی هم بالاتر است به همین دلیل توجه به این نقش و اهمیت و جایگاه آن در جغرافیای جامع جهانی بسیار مهم است و در این ارتباط باید بازکاوی نوینی در ارتباط به جایگاه رسانه داشته باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: در شرایط کنونی وضعیت رسانه ها از مکتوب به سمت دیجیتال و مجازی سوق پیدا کرده و مقداری رسانه های مکتوب کمرنگ شده اند اما هیچگاه جایگاه خود را از دست نخواهند داد.

انتهای پیام./

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8