شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ | Apr 17, 2021
حجت الاسلام رضوانی

حوزه / امام جمعه شهرستان بویین زهرا گفت: حضرت علی(ع) همواره به شهادت می اندیشید  و آنچه از آن نیرو می گرفت و جانش را سیراب می ساخت، امید به شهادت در راه خدا بود

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از قزوین، حجت الاسلام اسدالله رضوانی، امروز در مراسم سالروز ولادت حضرت علی (علیه السلام) که در مسجد جامع بویین زهرا با رعایت مسائل بهداشتی برگزار شد، گفت:  امام علی(ع) زاهدی پارسا بود که درعین بیزاری از دنیا، به عنوان مقدمه آخرت و وسیله ی رسیدن به مقصود، کارهای دنیا را سامان می بخشید و به خانواده و اجتماع رسیدگی می کرد.

وی خاطرنشان کرد: امیرالمؤمنین (علیه السلام) نمونه عالی انسان کامل است که در آن سه ویژگی تقوا، علم و جهاد سرآمد روزگار بود.

امام جمعه بویین زهرا ادامه داد: حضرت علی(ع) از غصه بی پناهان آرام نبود و ایشان شبانه و مخفیانه به محرومان و یتیمان کمک می کرد تا با فقر زدایی عدالت را در حکومت خویش اجرایی کند.

وی اظهار کرد:  دشمنان و بدخواهان حضرت علی(ع) عدالت گستری ایشان را توان پذیرش و دیدن نداشتند و به دنبال ضربه زدن به ایشان بودند .

امام جمعه شهرستان بویین زهرا گفت: حضرت علی(ع) در دوران زندگی پر تلاطم همواره به شهادت می اندیشید  و آنچه از آن نیرو می گرفت و جانش را سیراب می ساخت، امید به شهادت در راه خدا بود.

حجت الاسلام رضوانی عنوان کرد: حضرت علی (علیه اسلام) برای اجرای قوانین دین و برپایی عدالت سر از پا نمی شناخت و حکومت کوتاه ایشان بهترین نمونه عدالت ورزی در طول تاریخ است.

انتهای پیام /

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8