جمعه ۲۷ فروردین ۱۴۰۰ | Apr 16, 2021
جشنواره ملی فرهنگی، هنری "رنگ ها و نیرنگ ها"

حوزه/ نخستین جشنواره ملی «رنگ ها و نیرنگ ها» با عنوان درنگی بر فرق انحرافی و عرفان های نوظهور، با مشارکت و همکاری دستگاه‌های فرهنگی از جمله اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از سمنان، حجت الاسلام سعید اعتمادی، به همراه مدیر حوزه علمیه استان سمنان و معاون اداه کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران، گفت: این جشنواره در رشته های فرهنگی و هنری با همکاری دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، اداره کل تبلیغات اسلامی استان سمنان،  سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان، تشکل مردم نهاد نگاه، صدا و سیما مرکز سمنان و مدیریت حوزه علمیه برادران استان سمنان برگزار می شود.

دبیر جشنواره ملی فرهنگی، هنری «رنگ ها و نیرنگ ها» ، با بیان اینکه این جشنواره ملی در رشته های هنری پوستر، کاریکاتور، فیلم کوتاه شامل مستند، داستانی، انیمیشن کوتاه، موشن گرافیک و موشن کمیک، نمایش کوتاه ، پادکست در بخش اصلی برگزار خواهد شد افزود: بخش فرهنگی این جشنواره ملی نیز به کتاب صوتی اختصاص دارد.

وی، هدف از برگزاری این جشنواره فرهنگی، هنری را مقابله فرهنگی و هنری با فرق ضاله و عرفان های کاذب بیان کرد و اظهار داشت: محورهای این جشنواره شامل فرقه ها، فرقه ضاله بهائیت، مسیحت صهیونیستی، عرفان های کاذب و فرقه های نوظهور، انجمن حجتیه، تصوف و جریان های انحرافی فرق متصوفه است.

حجت الاسلام اعتمادی با بیان اینکه هجوم فرهنگ بیگانه به فرهنگ ایرانی اسلامی در سالیان اخیر شدت بیشتری گرفته، افزود: اخلال در روند توسعه و نشر و گسترش آموزه های اسلام ناب یکی از سیاست‌های دشمنان از طریق میدان دادن به فرق ضاله و عرفان‌های کاذب است.

وی، از فضای مجازی به عنوان یکی از پایگاه‌های فعالیت فرق ضاله و عرفان‌های کاذب نام برد و گفت: با توجه به استفاده گسترده دشمن از فضای مجازی برای ایجاد سستی در اعتقادات جوانان، ما نیز باید از این فضا برای پاسخ دهی به شبهات ایجاد شده و نشر و گسترش آموزه های اسلام ناب بهره بگیریم.

دبیر جشنواره ملی فرهنگی، هنری «رنگ ها و نیرنگ ها»، به بیانیه گام دوم و نامه‌های رهبری معظم انقلاب به جوانان غربی اشاره و خاطرنشان کرد: همه این موارد نیز با هدف روشنگری و تبیین اسلام ناب محمدی (ص) از سوی رهبری فرزانه انقلاب صورت گرفته است.

وی، تلاش برای نشر ارزش‌های اسلامی و شکل‌گیری تمدن اسلامی را مقدمه‌ای بر ظهور منجی عالم بشریت حضرت مهدی موعود (عج) دانست و افزود: همه در پاسداری از ارزش‌های اسلام ناب و مقابله با مکاتب انحرافی و فرقه های ضاله وظیفه جدی داریم.

حجت الاسلام اعتمادی با بیان اینکه جوائز ارزنده ای برای آثار برتر این جشنواره پیش بینی شده است گفت: این جوائز از ۳۰ تا ۷۰ میلیون ریال در نظر گرفته شده که متناسب به رشته های مختلف به برگزیدگان آن تعلق می گیرد.

دبیر جشنواره ملی فرهنگی، هنری «رنگ ها و نیرنگ ها» با بیان اینکه فراخوان این جشنواره منتشر شده است ادامه داد: آخرین مهلت ارسال آثار به این جشنواره ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ و اختتامیه آن نیز خرداد سال آینده خواهد بود.

تلاش دشمنان برای بهره گیری از فضای مجازی در تبلیغ و ترویج فرقه ها و عرفان های کاذب

مدیر حوزه علمیه استان سمنان نیز در این نشست گفت: ارزیابی بخش محتوایی از نظر دینی و اسلامی و مقابله با شبهات دینی بر عهده این مدیریت قرار گرفته است.

حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن رستمیان با اشاره به توسعه فضای مجازی و بهره گیری دشمنان از این فضا برای تبلیغ و ترویج فرقه ها و عرفان های کاذب گفت: ما نیز باید از این ظرفیت که امروز یک تهدید برای مقابله با اسلام ناب محمدی (ع) و ترویج شبهات دینی در جامعه و به خصوص در بین نسل جوان است باید استفاده و این تهدید را به فرصت تبدیل نماییم.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8