سه‌شنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ | Apr 20, 2021
امام جمعه قزوین

 حوزه / رئیس شورای حوزه علمیه قزوین با بیان اینکه نهاده‌های دامی که تأثیر مستقیمی در قیمت مرغ دارد، تصریح کرد: باید به درستی مدیریت شوند تا شاهد افزایش قیمت این محصول مهم نباشیم و بیت‌المال که برای وارد کردن این محصول استراتژیک هزینه می‌شود، از بین نرود.

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از قزوین، حجت الاسلام والمسلمین عبدالکریم عابدینی عصر امروز در این دیدار که در دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین برگزار شد، با تسلیت شهادت حضرت زینب(س) اظهار کرد: در هر حوزه‌ای که خواسته‌ایم، توانسته‌ایم؛ همانطور که در مقابله با گروه‌های تروریستیِ پرورش یافته آمریکا، رژیم صهیونیستی و هم پیمانانشان موفق شدیم و اجازه تغییر جریان در سوریه را ندادیم.

بر توزیع نهاده های دامی نظارت شود | بی تدبیری ها برخی کارخانه ها را به نابودی کشاند

 وی ادامه داد: در حوزه هایی که امروز کشور در آنها با بحران و چالش مواجه است، اگر ورود جدی داشته باشیم، یقیناً شرایط بهبو پیدا می‌کند و این مهم نیازمند ورود جدی مسئولان و حمایت از اقتصاد مقاومتی در عمل است.

 امام جمعه قزوین با بیان اینکه سردار شهید سلیمانی به خوبی نشان داد که اگر بخواهیم می‌توانیم در مقابل مستکبران ایستادگی کنیم و کارها را پیش ببریم، امروز نیز در هر حوزه‌ای اگر بخواهیم می‌توانیم راه سلیمانی را در پیش بگیریم و کشور را به عزت و اقتدار برسانیم.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با تشریح آیاتی از قرآن کریم، یادآور شد: خدای متعال فرموده اموال خود را به سفیهان نسپارید؛ سفیهان کسانی هستند که دین خدا و قرآن را نادیده می‌گیرند و این مهم در امور مالی و اقتصادی بسیار مهم و ضروری است.

وی با بیان اینکه خردمندترین آدم‌ها می‌باید امور اقتصادی و مالی را برعهده داشته باشند، خاطرنشان کرد: خدای متعال تأکید کرده به مستکبران تکیه نکنید چرا که پیشرفت، عزت و اقتدار شما با این کار حاصل نمی‌شود و تنها با این کار به ذلت کشیده می‌شوید.

حجت الاسلام والمسلمین عابدینی  در ادامه با اشاره به تعطیلی برخی از کارخانه‌های استان نظیر فرنخ، مه نخ و نازنخ (و کنتورسازی)، بیان کرد: این شرکت‌های تولیدی زمانی با نیروی بسیار زیاد مشغول تولید بودند، اما امروز با ناکارآمدی برخی‌ها به فروپاشی و تعطیلی کشیده شده اند و باید جلوی این اتفاقات را گرفت و نباید اجازه داد که برخی با سوء استفاده و نیت آسیب رساندن به بخش صنعت، مردم و کشور واحدهای تولیدی را به تعطیلی بکشانند.

رئیس شورای حوزه علمیه قزوین با بیان اینکه نهاده‌های دامی که تأثیر مستقیمی در قیمت مرغ دارد، تصریح کرد:باید به درستی مدیریت شوند تا شاهد افزایش قیمت این محصول مهم نباشیم و بیت‌المال که برای وارد کردن این محصول استراتژیک هزینه می‌شود، از بین نرود.

 وی بر ضرورت شناسایی توانمندی‌های بومی استان قزوین تأکید کرد و افزود: برخی مناطق استان قزوین نظیر الموت که زمانی تولید کننده گوشت، مرغ، تخم مرغ  و لبنیات بودند، امروز به مصرف کننده این اقلام تبدیل شده‌اند و ضروری است فرهنگ تولید در چنین مناطقی احیا شود و نگاه ویژه‌ای به اقتصاد مقاومتی داشته باشیم.

 نماینده ولی فقیه در استان قزوین اضافه کرد: استان قزوین توانمندی‌های بالایی در حوزه کشاورزی، صنعتی و گردشگری دارد، اما با وجود ظرفیت‌های بسیار بالا، مردم به قدر کافی از این توانمندی‌ها برخوردار نشده‌اند و امیداریم با اتخاذ رویکردهای جدید شاهد رشد بیشتر این حوزه‌ها در استان قزوین باشیم.

انتهای پیام /

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8