یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ | Apr 18, 2021
رحیمیان

حوزه/ حجت الاسلام و المسلمین رحیمیان گفت: بعد از ۴۲ سال با وجود همه توطئه ها، تحریم ها، فشارها و تحریف ها می بینیم که انقلاب اسلامی همچنان استمرار دارد و امروز میلیون ها نفر حاضرند جان خود را فدای نایب امام زمان کنند و بعد از ۴۲ سال با وجود کرونا مردم ایران در دهه فجر حماسه ای دیگر آفریدند.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از تهران، حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن رحیمیان، تولیت مسجد جمکران در نشست هم اندیشی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی که در دفتر مرکزی و از طریق ویدئو کنفرانس با رؤسای این شورا در استان ها برگزار شد، گفت: حضرت امام خمینی (رحمت الله علیه) فرمود بیداری ملت ایران از نشانه های ظهور است و در جمله ای دیگر نتیجه این بیداری را انقلاب اسلامی ایران و سرآغاز انقلاب جهانی امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) دانستند. امروز در عمل دیدیم بعد از ۴۲ سال بزرگترین معجزه انقلاب، استمرار و پیشرفت روز افزون آن است.

وی افزود: بعد از ۴۲ سال با وجود همه توطئه ها، تحریم ها، فشارها و تحریف ها می بینیم که انقلاب اسلامی همچنان استمرار دارد و امروز میلیون ها نفر حاضرند جان خود را فدای نایب امام زمان کنند و بعد از ۴۲ سال با وجود کرونا مردم ایران در دهه فجر حماسه ای دیگر آفریدند.

حجت الاسلام والمسلمین رحیمیان تصریح کرد: علی رغم همه فشارها و توطئه ها باز می بینیم که در ۲۲ بهمن، حماسه ای دیگر به شکل دیگر آفریده شد.

تولیت مسجد مقدس جمکران به عشق مردم ایران به ولایت اشاره کرد و گفت: در سفر استانی رهبر معظم انقلاب به استان فارس وقتی به نمایندگی از ایشان به روستاها می رفتم، هیجان و شور و عشقی را یافتم که همانجا این به ذهن من رسید که اگر بعد از پیامبر(ص) نه به اندازه کل مردم ایران، بلکه فقط به اندازه جمعیت یکی از این روستاها، دور اهل بیت علیهم السلام جمع می شدند، در خانه حضرت زهرا(سلام الله علیها) را آتش نمی زند و مسیر تاریخ اینگونه تغییر نمی کرد.

حجت الاسلام والمسلمین رحیمیان، پیروزی های جبهه حق و افول استکبار را یادآور شد و گفت: این جمله رهبر انقلاب که «من می دانم که خدا اراده فرموده این ملت به اوج پیروزی برسد» سخنی نیست که هرکسی جرأت گفتن آن را داشته باشد، این سخن در هماهنگی با سخنان حضرت امام (رحمت الله علیه) است.

وی با بیان اینکه سال ۱۴۰۰ و آغاز قرن جدید، از این لحاظ که دو نیمه شعبان را به خود می بیند، استثنایی است، تصریح کرد: این رخداد، بهانه ای است که به اساسی ترین مسئله دنیا و آخرت مان توجه کنیم. هستی ما و واسطه فیض این دنیا حضرت حجت (عجل الله تعالی فرجه الشریف) است.

تولیت مسجد مقدس جمکران، یکی از غریب ترین مقولات در جامعه را موضوع امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) دانست و گفت: متاسفانه آنقدر که بخشی از جامعه بر هنرپیشه ها متمرکز شده، به موضوع مهدویت و امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) توجه ندارد.

حجت الاسلام والمسلمین رحیمیان با بیان اینکه جامعه ای که امام زمان خود را نشناسد مرگ جاهلیت خواهد داشت، گفت: همه هویت نظام ما به ولایت فقیه است و هویت ولایت فقیه هم به امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) است و دستیابی به تمدن نوین اسلامی در گرو شناخت امام زمان است.

وی تصریح کرد: امیدواریم به یمن وجود دو نیمه شعبان در سال آینده، سال ۱۴۰۰ را سال مهدوی کنیم و با همه توان در همه عرصه ها گام های موثری در شناخت امام زمان و مسائل مربوط به مهدویت برداریم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8