شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ | Apr 17, 2021
حجت الاسلام والمسلمین حسینی قزوینی

حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین حسینی قزوینی گفت: احمد بصری دست نشانده دشمنان اسلام و صهیونیست است، کسی که الفبای اسلام را بلد باشد می فهمد که این فتنه دشمنان است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه،حجت الاسلام والمسلمین سید محمد حسینی قزوینی روز دوشنبه در سلسله مباحث مسیر تطهیر با موضوع جریان شناسی و شیوه پاسخگویی به فرقه یمانی دروغین به صورت وبینار اظهار داشت: نزدیک ۲۰ سال با این فتنه احمد بصری مواجه هستیم ایشان از اطراف بصره آمده و ادعاهایی دارد و معتقد است فرزند پنجم مهدی موعود است.
وی افزود: این فرد مدعی است که  در حال آماده سازی زمینه برای قیام پدرش است و مانع اصلی این قیام وجود علما و مراجع تقلید هستند که باید این افراد را از بین ببریم تا مهدی موعود(عج) ظهور کند.
حجت الاسلام والمسلمین حسینی قزوینی ادامه داد: افرادی مانند احمد بصری به خوبی در تاریخ فهمیدند که بزرگترین مانع برای سودجویان و عرضه خرافات و شبهات، علما و مراجع هستند و این بار با ادعاهای پوشالی و دروغین آمده اند و مراجع را مورد هدف قرار داده اند.
وی با بیان اینکه احمد بصری مرتد و کافر است گفت: ادعاهای باطل، ادله پوشالی، اهانت به مقدسات، توهین به مراجع ، اعترافات سخیف و تکفیر مسلمانان از جمله اهداف این فرد است.
این شخصیت برجسته ابراز داشت: این شخص۲۰۰ کتاب را منتشر و آن را در سایت خودشان قرار داده است که همه آنها را دانلود و مطالعه کردم تا فردا نگویند که علما به ما بهتان و تهمت زدند.
وی با اشاره به کتاب الوصیه المقدسه، متشابهات در چهار جلد و وصیت مقدس نوشتار بازدارنده از گمراهی گفت: احمد الحسن همان احمد بصری اصلا سید نیست و این ادعایش دروغ است و در این کتاب ها می گوید که فرزند دوازدهمین امام است.
حجت الاسلام والمسلمین حسینی قزوینی اضافه کرد: ایشان از این ادعاها بسیار دارد که ما در جواب به آنها در کتاب کافی در جلد اول صفحه ۳۲  آورده ایم که هر کسی ادعای امامت کند و اهلیت نداشته باشد کافر است همچنین در کتاب کفایه الاثر در حدیث ۱۴۶ آمده است: ائمه کسانی هستند که رسول  اکرم(ص) امامت آنها را به صراحت بیان کرده است.
وی با بیان اینکه حدود ۳۰۰ روایات در کتب شیعه و سنی داریم که ائمه بعد از رسول اکرم ۱۲ نفر هستند که اولین امیرالمومنین و آخرین مهدی موعود است گفت: ادعای دروغین ایشان بر کسی پوشیده نیست.

این استاد خاطر نشان کرد: احمد بصری برای ادعاهای خود استدلال به خواب می کند در حالی که برای همه ائمه ها کراماتی بوده است تا ادله آنها به اثبات برسد و شبهه ها برطرف شود.
وی با بیان اینکه چندین سال است که اعلام کردیم حاضر به مناظره با ایشان هستیم گفت: امسال نیز یک ماه پیش اعلام آمادگی کردیم که آماده هستیم و نامه ای در این باره نوشتیم و در شبکه جهانی ولی عصر(ع) منتشر و برایشان ایمیل کردیم و یک هفته فرصت دادیم و موضوع مناظره را کفر و ارتداد احمد بصری بیان کردیم.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی قزوینی تاکید کرد: در مدت آن یک هفته خبری نشد و طرفدارانش که دچار سردرگمی بودند متوجه شدند که ایشان توان مناظره با علما و مراجع را ندارد از این رو کیکی تهیه کردیم که بر روی آن چهره احمد بصری را زده بودند جشنی گرفتیم و با چاقو سرش را در کیک بریدیم.

وی با بیان اینکه احمد بصری اهانت به مقدسات، انکار خاتمیت و اهانت به پیامبر و ائمه را همچنان ادامه داده است گفت: در کتاب المتشابهات در جلد اول صفحه ۲۹ در باره حضرت ابراهیم آورده است: زمانی که ملکوت آسمانها برای او کشف شد و  حضرت قائم را دید گفت این پروردگار من است و زمانی که نور حضرت امام علی(ع) را دید گفت: این پروردگار من است و زمانی که نور حضرت محمد را دید گفت: این پروردگار من است و حضرت ابراهیم نتوانست تمیز دهد که آنها مخلوق هستند تا زمانی که از حقیقت آنها برای او کشف شد و دید که آنها پایان دارند بیت آنها از ذات اقدس الهی و برگشت آنها به انا(منیت) را در لحظاتی دید و در این هنگام است که فقط متوجه کسی شد که آسمانها را آفریده است و دانست آنها آفریده خداوند هستند.

وی گفت: یعنی حضرت ابراهیم(ع) نمی تواند تشخیص دهد که نور اهل بیت(ع) یا خداوند است؟ آیا این غیر از کفر و ارتداد چیز دیگری است؟ همچنین ایشان نسبت به حضرت یونس(ع) در جلد چهارم همین کتاب نوشته است که حضرت یونس در شکم ماهی مرد و به جهنم رفت در حالی که خداوند در قرآن سوره انبیا آیه ۸۷ و ۸۸ فرموده است: و ذوالنون (یونس) را (به یاد آور) در آن هنگام که خشمگین رفت; و چنین می پنداشت که ما بر او تنگ نخواهیم گرفت; (اما موقعی که در کام نهنگ فرو رفت،) در آن ظلمت ها (ی متراکم) صدا زد: «(خداوندا!) جز تو معبودی نیست; منزهی تو! من از ستمکاران بودم»! ما دعای او را به اجابت رساندیم; و از آن اندوه نجاتش بخشیدیم; و این گونه مؤمنان را نجات می دهیم!
حجت الاسلام والمسلمین حسینی قزوینی با اشاره به اینکه احمد بصری در کتاب هایش آیات قرآن را منکر شده است گفت: ایشان منکر ختم نبوت نیز شده است در حالی که در قرآن آیات متعددی در باره خاتمیت رسول اکرم(س) از جمله سوره احزاب آیه ۴۰ و کتاب های رجال الکشی و عیون اخبار الرضا داریم از این رو در روایت های متعددی داریم که می گوید: دشمنان ما در خسران هستند.

وی بیان داشت: ایشان برای رسیدن به اهداف شوم منکر قرآن و پیامبران و ائمه معصومان می شود که این امر برای فتنه نگری و رسیدن به اهداف صهیونیست است در همین راستا دشمن از روز اول فهمید که اگر با اسلام راستین مبارزه کند شکست می خورد. توان بحث علمی با شیعه و توان مقابله نظامی ندارند از این رو این چنین عروسک های خیمه شب بازی ایجاد می کنند تا تفرقه بین شیعه و مسلمانان ایجاد کنند.
این استاد حوزه با تاکید بر اینکه فقره ای بی منطق تر از فرقه یمانی احمد بصری ندیده ایم گفت: سایر فرقه ها از جمله وهابیت برای ادعای خود دارای حرف هستند اما یمانی ها حتی ۵ دقیقه نمی توانند صحبت کنند در حالی که ما معتقد هستیم که احمد بصری وجود خارجی ندارد و اگر هم بوده در درگیری سال ۲۰۰۸ در نواحی بصره و ناصریه با پلیس عراق کشته شده است.
وی بیان داشت: احمد بصری اولین و آخرین فتنه برای دینمان نیست بلکه ما در انتظار فتنه های دیگر هستیم و با آنها برخورد و مبارزه خواهیم کرد و رسول خدا(ص) در این باره فرموده است: زمانی که در امتم بدعتها هویدا گشت بر عالم است که علم خویش را آشکار کند، هر که نکند لعنت خدا بر او باد.

پ313/61

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =

نظرات

  • سعید IR ۲۳:۰۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۳
    0 0
    درود خدا بر این سید مجاهد قزوینی
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8