شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ | Apr 17, 2021
آیت الله اراکی

حوزه/ آیت الله اراکی در پیامی درگذشت شیخ قاضی احمد الزین را تسلیت گفت.

به گزارش خبرگزاری حوزه، متن پیام تسلیت آیت الله اراکی عضو شورای عالی حوزه های علمیه به مناسبت درگذشت شیخ قاضی احمد الزین به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون

خبر درگذشت دانشمند والامقام و شخصیت برجسته عرصه تقریب، جناب شیخ قاضی احمد الزین (طیب الله ثراه) را در نهایت حزن و تأسف دریافت کردم. ایشان عمر خویش را وقف نشر فرهنگ تقریب بین مذاهب اسلامی و تحقق وحدت میان مسلمانان کرد.
یادگارهای درخشنده‌ای که این شخصیت پیشرو در میدان‌های دفاع از امت و مقدّسات اسلامی و همچنین دفاع از حق و اهل حق در داخل و خارج لبنان از خود به‌جای گذاشت، جاودان و روشنگر راه برای نسل‌های آینده خواهند بود و نخبگان، علما و فرهیختگان جهان اسلام، هیچ‌گاه این شخصیت را که از بارزترین داعیه‌داران تقریب و یکپارچگی امت اسلامی در تاریخ معاصر بود را فراموش نخواهند کرد.
در این ایام، شخصی را از دست دادیم که همگان، به اخلاق نیکو، شرافت، اخلاص و تلاش مجدّانه او برای حفظ منافع امت اسلامی و دفاع از ستمدیدگان شهادت می‌دهند.
اینجانب، ضمن تأثر و اندوه بر این شخصیت اسلامی و انسانی برجسته، تعزیت و تسلیت خود را به همه مردم مقاوم لبنان و همچنین به تمام مسئولان و منتسبان تجمّع علمای مسلمان در لبنان و به ویژه خدمت خانواده، منسوبان و دوستداران ایشان عرض می‌کنم.
از خداوند متعال، علو درجات و شفاعت محمد و آل محمد (ع) را برای ایشان مسئلت داریم. 
محسن اراکی 
قم مشرفه

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8